Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 23
Načítám dataNačítám data
Předchozí 1 | 2 | 3

Úrokové sazby hypoték rostou. Je lepší čekat, nebo využít toho, že ješte není tak zle?
Úrokové sazby hypoték rostou. Je lepší čekat, nebo využít toho, že ješte není tak zle? Hypotéky s úrokovou sazbou pod 2 % jsou pryč. Je nějaká šance, že by se situace opakovala? Nebo se vyplatí „vzít, co je“, než sazby stoupnou ještě více? Úrokové sazby pozvolna rostou. Zatímco historicky nejpříznivější sazby na konci roku 2016 činily v průměru 1,77 %, aktuálně si hypotéku můžete sjednat za úrokovou sazbu přibližně 2,80 %. Podívali jsme se, jak se bude situace vyvíjet do budoucna a jestli má smysl spíše počkat, až úrokové sazby klesnou a neunáhlit se, nebo naopak zareagovat ihned a využít šance, dokud ještě úrokové sazby nejsou příliš vysoké.
Mesec.cz | 19.1.2018 00:10 |  

Jak vybrat podílový fond? Poradíme, kde hledat klady a zápory
Jak vybrat podílový fond? Poradíme, kde hledat klady a zápory Rozebereme si výhody a nevýhody, které se pojí s investicemi do podílových fondů, a které je potřeba je mít na paměti před nákupem. Ukážeme si klady a zápory, na které je třeba dopředu myslet. Někdy je to tak, že jde o dvě strany jedné mince Platí to třeba v případě diverzifikace, která je „zdravá“, ale když se to s ní přežene, dochází k nechtěnému ředění investice. Před nákupem, než se pro konkrétní fond rozhodnete, je tak nutné tuto pomyslnou minci v ruce „obracet“ a najít takový fond, u kterého převažují ty správné strany.
Mesec.cz | 19.1.2018 00:10 |  

Daňové formuláře 2018 ke stažení a daňová poradna
Daňové formuláře 2018 ke stažení a daňová poradna Daň z nemovitých věcí (nemovitostí), daň z příjmů fyzických osob, silniční daň, DPH, přehled příjmů a výdajů – všechno máme a další budou přibývat. Již dnes můžete stahovat formuláře. Potřebujete radu? Máme pro vás daňového poradce. Nadále vás server Měšec.cz bude v roce 2018 provázet daněmi. Pokud jste nedočkaví a chcete nebo musíte co nejdříve splnit své daňové povinnosti, nemusíte na nic čekat a můžete využít náš daňový servis.
Mesec.cz | 19.1.2018 00:10 |  

Rodiče novorozeňat dostanou novou dávku. Otcovská bude i pro tatínky „vánočních“ dětí
Rodiče novorozeňat dostanou novou dávku. Otcovská bude i pro tatínky „vánočních“ dětí Novou dávku pro rodiny čerstvě narozených dětí sice začne stát vyplácet až od února, nárok na ni mají ale i tatínci dětí, které se narodily na konci prosince a v lednu. Projděte si pravidla otcovské. Od začátku února dostanou otcové novorozeňat novou možnost volna za „státní peníze“. Takzvanou otcovskou dovolenou začne na celý jeden kalendářní týden poskytovat Česká správa sociálního zabezpečení a je určena pro období prvních šesti týdnů života dítěte.
Mesec.cz | 18.1.2018 00:11 |  

Obdarovávali rodiče za života sourozence a vás ne? Žádejte započtení darů na jeho dědický podíl!
Obdarovávali rodiče za života sourozence a vás ne? Žádejte započtení darů na jeho dědický podíl! Jako opomíjený dědic si prostřednictvím započtení darů a jiných finančních výhod a úlev na dědický podíl můžete zjednat majetkovou spravedlnost aspoň po smrti toho, kdo nadržoval někomu jinému. Započtení v dědickém právu má zohlednit při stanovení výše dědických podílů (tedy určení míry toho, co resp. kolik toho kdo zdědí) to, co dědic (například váš sourozenec) za života zesnulého zůstavitele (například vašeho rodiče) od něho obdržel, zvláště v podobě darů, aby nedocházelo k nespravedlivému a nedůvodnému zvýhodňování tohoto dědice (sourozence) na úkor ostatních (například vás), kterým se ze strany zůstavitele za jeho života nedostalo ničeho.
Mesec.cz | 18.1.2018 00:11 |  

Konec plastových karet. Ve vlacích Českých drah se prokážete jen mobilem
Konec plastových karet. Ve vlacích Českých drah se prokážete jen mobilem Máte In Kartu? Nově ji nemusíte nosit s sebou. Pokud si založíte virtuální obraz karty, můžete při kontrole předložit mobilní telefon. A pokud kartu nemáte, můžete si vytvořit pouze tu virtuální. Kdo využívá České dráhy často, může se mu vyplatit zřídit si In Kartu, která nabízí 25–100 % slevu z jízdného podle zakoupené slevové varianty. In Karta zároveň slouží jako elektronická peněženka, identifikační průkaz a nosič elektronických jízdenek.
Mesec.cz | 17.1.2018 00:11 |  

Vynechal manželku a prohrál soud. Když žalujete nájemce, musíte se bránit společně
Vynechal manželku a prohrál soud. Když žalujete nájemce, musíte se bránit společně I když jste s protějškem rozhádaní, musíte se pronajímateli bránit společně. Pokud toho nejste schopni, musíte toho druhého také zažalovat. Ukazuje to rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR. Pokud si manželé pronajímají byt a následně řeší spor kolem neplacení nájmu, musí žalobu podat společně, nebo v žalobě toho druhého zažalovat. Ukazuje to spor, který nedávno řešil Nejvyšší soud ČR.
Mesec.cz | 17.1.2018 00:11 |  

Co musíte dodržovat na „neschopence“. Mění se pravidla pro rodiny a těhotné
Co musíte dodržovat na „neschopence“. Mění se pravidla pro rodiny a těhotné Od října 2017 musí dodržovat režim práce neschopného i nemocní uchazeči o zaměstnání, kteří nepobírají nemocenskou. Jaká jsou pravidla vycházek a jaké hrozí sankce? Když jste na „neschopence“, musíte dodržovat přísný režim, o kterém rozhoduje váš lékař. Pravidla se měnila loni na podzim pro lidi, kteří jsou v evidenci na úřadu práce, a od letošního února se budou měnit znovu, úlevu dostanou rodiče a těhotné ženy. Přinášíme kompletní pravidla.
Mesec.cz | 17.1.2018 00:11 |  


Načítám data


Předchozí 1 | 2 | 3