Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 22
Načítám dataNačítám data
Předchozí 1 | 2 | 3

Jak vypadaly bankovky za první republiky nebo za protektorátu? (Fotogalerie)
Jak vypadaly bankovky za první republiky nebo za protektorátu? (Fotogalerie) [7 minut čtení] Někteří ještě pamatují papírové padesátikoruny a dvacetikoruny. Viděli jste ale někdy, jak vypadaly bankovky za první republiky nebo v době protektorátu? Vyrazili jsme na návštěvu na výstavu cenin. V rámci našeho seriálu Na návštěvě jsme se tentokrát vydali na Výstavu „90 let se Státní tiskárnou cenin“. Ta se koná od pátku 6. dubna 2018 do 31. května 2018 a návštěvníkům umožní nahlédnout na to, jak vypadaly bankovky používané na českém území například v roce 1800, v období první republiky, protektorátu atd. Výstavu můžete navštívit v prostorách zimního refektáře Strahovského kláštera.
Mesec.cz | 25.4.2018 00:10 |  

Lákají vás diamanty? Projděte si manuál základních informací
Lákají vás diamanty? Projděte si manuál základních informací [5 minut čtení] Hodnota diamantů je vysoká a neklesá, nabízí se tak jako uchovatel hodnoty pro peníze, které máte navíc. Shrnuli jsme, co byste o nich měli vědět, než se vydáte na jejich nákup. Diamanty jsou ve své podstatě krystalickou formou uhlíku. Tvoří hlavně jednotlivé krystaly, typický je pro ně vypouklý a vzácně až kulovitý tvar. Podle takzvané Mohsovy stupnice tvrdosti je diamant nejtvrdším minerálem, patří do 10. skupiny.
Mesec.cz | 25.4.2018 00:10 |  

Důchodové pojištění a podnikání: úředníci zodpověděli nejčastější dotazy od OSVČ
Důchodové pojištění a podnikání: úředníci zodpověděli nejčastější dotazy od OSVČ [8 minut čtení] Musíte archivovat přehledy? Musíte je podávat, když jste měli přerušenou činnost? Můžete podnikat při studiu nebo mateřské? Odpovídá Česká správa sociálního zabezpečení. Stovky tisíc osob výdělečně činných mají poslední týden na odevzdání přehledů pro zdravotní pojišťovny a Českou správu sociálního zabezpečení. Termín pro ty, kdo podávali daňové přiznání sami a nevyužili služeb daňového poradce, končí ve středu 2. května.
Mesec.cz | 24.4.2018 00:30 |  

Advokát není vševědoucí, za některá špatná rozhodnutí si odpovídáte sami
Advokát není vševědoucí, za některá špatná rozhodnutí si odpovídáte sami [13 minut čtení] Kde leží hranice odpovědnosti advokáta za nevhodně zvolenou strategii při vedení soudního sporu? Kdy vám advokát odpovídá za škodu způsobenou mylným právním názorem nebo špatným postupem a kdy ne? A co když advokát nic nezanedbal? Váš právník – advokát vázaný mlčenlivostí – by pro vás měl být více než jen smluvní partner. Měl by být oporou v dobrém i zlém a vždy a všude hájit vaše zájmy. Ale to neznamená, že mu můžete absolutně ve všem důvěřovat, resp. se na něj bezvýhradně spolehnout. Advokáti i přes povinné vzdělání, profesní zkoušky a další následné vzdělávání jsou jednak různých schopností a jednak rozdílné specializace.
Mesec.cz | 24.4.2018 00:30 |  

Měšec.cz vás zve na odbornou konferenci Otevřené cesty
Měšec.cz vás zve na odbornou konferenci Otevřené cesty [2 minuty čtení] Nejnovější trendy ve finančních službách, ukázky z praxe, zkušenosti odborníků i tipy na obranu proti online podvodům zazní na konci května 2018 na odborné konferenci Otevřené cesty. Seznamte se s nejnovějšími trendy ve finančních službách. Ve čtvrtek 31. května 2018 na konferenci Otevřené cesty, kterou pořádá server Měšec.cz.
Mesec.cz | 24.4.2018 00:30 |  

Sdílená ekonomika: Pro někoho jen výpomoc a hezká myšlenka, pro jiného byznys
Sdílená ekonomika: Pro někoho jen výpomoc a hezká myšlenka, pro jiného byznys [4 minuty čtení] Sdílená ekonomika představuje hezkou myšlenku, kdy své věci nabídnu i někomu dalšímu. Za menší úplatu. Kde je ale hranice mezi tím, že jen nabízím své věci, a mezi tím, že na tom postavím byznys? Zákon zatím kouká na všechny stejně. Na začátku byla hezká myšlenka. Vlastním něco, co využívám jen zřídka, například vrtačku. A rád bych pomohl třeba sousedům, podělil se s nimi a v případě jejich zájmu jim vrtačku půjčil. Tak jako tak ji využívám jen pár dnů v roce a myšlenka výpomoci mi přijde hezká. Soused mi za to na oplátku třeba také něco půjčí, nebo mi dá menší finanční obnos jako poděkování za službu.
Mesec.cz | 23.4.2018 00:10 |  

Cena elektřiny roste, vyplatí se fixace? Pokud víte, kdy můžete smlouvu ukončit
Cena elektřiny roste, vyplatí se fixace? Pokud víte, kdy můžete smlouvu ukončit [8 minut čtení] Když se rozhodnete pro zafixování ceny, dobře si zapište datum možného ukončení smlouvy. Jinak se ze smlouvy vyvážete jen po zaplacení pokuty. Varuje před tím i Energetický regulační úřad a navrhuje změny v zákoně, aby spotřebitele více chránil. Cena elektřiny zdražuje, možnost zafixovat ceny se tak může zdát stále výhodnější. Pokud i vy uvažujete o tom, že se výměnou za levnější energii dodavateli upíšete na rok, dva nebo i déle, pak nezůstaňte jen u propočtů za spotřebu. Myslete na to, že z takové smlouvy se hůře vystupuje, a pokud si nepohlídáte omezený časový úsek na konci fixačního období, prodlouží se vám automaticky smlouva nejčastěji opět na dobu určitou. A tentokrát už to nemusí být výhodné.
Mesec.cz | 20.4.2018 00:30 |  

Kde a kdo vám vrátí propadlý kredit? Někdy ani pečlivé čtení podmínek nepomůže
Kde a kdo vám vrátí propadlý kredit? Někdy ani pečlivé čtení podmínek nepomůže [7 minut čtení] I když jste odsouhlasili podmínky při podpisu smlouvy, mobilní operátor je v průběhu může změnit. Vám vlivem toho propadne nabitý kredit a cesta k nápravě je složitá a často drahá. Na příkladu neetického, i když možná legálního jednání společnosti Nordic Telecom ukážu, jak je důležité číst podmínky pečlivě. Prevencí by mohlo být pokud možno žádné firmě nedávat peníze dopředu kvůli případné neetické jednostranné změně podmínek, ale ne vždy se bez služby s kreditem obejdete.
Mesec.cz | 20.4.2018 00:30 |  


Načítám data


Předchozí 1 | 2 | 3