Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 21
Načítám dataNačítám data
1 | 2 | 3 Následující

Kam uložit peníze? Experti doporučují fondy, akcie, ale i zlato
Kam uložit peníze? Experti doporučují fondy, akcie, ale i zlato [7 minut čtení] Co když chcete vyšší výnos, než jaký dostanete v bance nebo stavební spořitelně? Na konkrétní tipy pro průměrného Čecha jsme se zeptali analytiků, kteří se zaměřují na investice. Úroky na spořicích účtech nebo termínovaných vkladech rostou jen pomalu a výrazně zaostávají za inflací. Peníze v bankách tak prodělávají. Bezpečnou alternativou, která vydělává, je stavební spoření, kde v ideálním případě výnos po odečtení poplatků dosahuje na zhruba 3,5 procenta. Co když chcete víc?
Mesec.cz | 10.4.2018 00:10 |  

Je odškodnění za neplatný vyhazov myšleno v hrubé, nebo čisté částce?
Je odškodnění za neplatný vyhazov myšleno v hrubé, nebo čisté částce? [7 minut čtení] Náleží vám náhrada mzdy za dobu trvání sporu o neplatnost rozvázání pracovního poměru celá v hrubém, nebo snížená o odvody v čistém? A když jen čistá, musíte vracet rozdíl, když vám zaměstnavatel vyplatí celou hrubou částku? Se zaměstnancem byl rozvázán pracovní poměr výpovědí (z důvodů dle § 52 písm. g) ZP) ze dne 31. 5. 2010, jejíž platnost úspěšně napadl žalobou. Pracovní poměr mezi účastníky proto trval, a tak 2. 3. 2012 uzavřeli dohodu o rozvázání pracovního poměru a dohodu o poskytnutí náhrady mzdy, v níž se s ohledem na neplatné rozvázání pracovního poměru výpovědí ze strany zaměstnavatele v souladu s § 69 ZP dohodli tak, že poskytovatel uhradí příjemci náhradu mzdy za období od 4. 6. 2010 do 31. 1. 2012 v celkové výši 298 140 Kč, přičemž v příloze č. 1 k dohodě, která tvoří nedílnou součást této dohody, je obsažen výpočet náhrady mzdy za uvedené období, který vychází z hrubé mzdy.
Mesec.cz | 10.4.2018 00:10 |  

Měnili jste v roce 2017 zdravotní pojišťovnu? Přehled musíte poslat oběma
Měnili jste v roce 2017 zdravotní pojišťovnu? Přehled musíte poslat oběma [5 minut čtení] Změna zdravotní pojišťovny vám mírně zkomplikuje podávání daňového přiznání. Přehledy o příjmech a výdajích totiž musíte poslat oběma zdravotním pojišťovnám. Přinášíme návod, jak na to. Podávání daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob máme již za sebou. Kdo nestihl řádný termín, měl možnost podat přiznání ještě v ochranné lhůtě. Kdo prošvihl i tu, pokutě se už nevyhne.
Mesec.cz | 9.4.2018 00:11 |  

Zaplať, nebo ti to nevrátím. Má smysl dlužníkovi zabavit jeho věc?
Zaplať, nebo ti to nevrátím. Má smysl dlužníkovi zabavit jeho věc? [6 minut čtení] Když vám někdo dluží peníze, můžete zadržet například jeho auto a prodat ho? Co je to zadržovací právo? Kdy jej můžete uplatnit? Jaké má výhody a nevýhody? Když vysvětlujeme nějakou právní úpravu, obvykle nejprve ocitujeme z příslušného právního předpisu a pak jeho pravidla objasníme na názorných příkladech. Se zadržovacím právem, jak je upraveno v novém občanském zákoníku, bude pro srozumitelnost lepší opačný postup.
Mesec.cz | 9.4.2018 00:11 |  

Jaká jsou pravidla společné správy majetku, když se na nich nedohodnete?
Jaká jsou pravidla společné správy majetku, když se na nich nedohodnete? [5 minut čtení] Může se přehlasovaný menšinový vlastník bránit? Kdy je třeba k rozhodnutí o hospodaření se společnou věcí rozhodnutí většina nadpoloviční, kdy dvoutřetinová a kdy jednomyslné rozhodnutí všech spoluvlastníků? Co musí soud posoudit, když se bude minoritní vlastník bránit ztrátě svého zisku, nebo naopak jemu uloženým nákladům? Stát se spoluvlastníky věci, obvykle něčeho hodnotnějšího, dražšího, typicky nemovitosti – např. budovy – domu, tedy pozemku a na něm umístěné stavby – můžete v důsledku dědictví, ale i při společném podnikání, anebo pokud si třeba partneři nebo kamarádi společně něco koupí, aniž by šlo o manžele, pak jim k věci vzniká spoluvlastnictví. A ne vždy se dokáží spoluvlastníci dohodnout. Nemusíte hned usilovat o zrušení a vypořádání spoluvlastnictví.
Mesec.cz | 9.4.2018 00:11 |  


Načítám data


1 | 2 | 3 Následující