Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 15
Načítám dataNačítám data
1 | 2 Následující

Většina uchazečů o prezidentský post je pro zřízení Nejvyšší rady soudnictví
Většina uchazečů o prezidentský post je pro zřízení Nejvyšší rady soudnictví Většina uchazečů o prezidentský post je pro zřízení Nejvyšší rady soudnictví. Kandidáti jsou také spokojeni s aktuálním složením Ústavního soudu či prací nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Vyplývá to z dotazníku Hospodářských novin mezi uchazeči o Hrad.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 6.1.2018 02:10 |  

Citlivá data musí být zabezpečena jako v trezoru, nařizuje Evropský unie
Citlivá data musí být zabezpečena jako v trezoru, nařizuje Evropský unie Údaje o zdravotním stavu či orientaci musí být lépe chráněny. Přísnější pravidla přináší evropské nařízení GDPR. Zabezpečení musí mít v pořádku hlavně nemocnice a neziskovky, jež ve velkém zpracovávají citlivá data. Jednou z novinek, které nařízení GDPR pro nemocnice přináší, je i pověřenec pro ochranu osobních údajů.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 6.1.2018 02:10 |  

Lékaři musí od začátku roku vydávat elektronické recepty. Sankce se ale zatím bát nemusí
Lékaři musí od začátku roku vydávat elektronické recepty. Sankce se ale zatím bát nemusí Od ledna musí lékaři povinně vydávat elektronické recepty. Sedm tisíc z nich se ale k systému nestihne připojit. Změny se dotknou i povinného očkování. Dětem a seniorům klesnou ochranné limity na doplatky na léky.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 3.1.2018 00:10 |  

O tom, kdo smí na jednání vlády, má nově rozhodovat premiér. Nejvyšší kontrolní úřad protestuje
O tom, kdo smí na jednání vlády, má nově rozhodovat premiér. Nejvyšší kontrolní úřad protestuje Vláda projedná posílení pravomocí premiéra při jednání kabinetu. Premiér bude rozhodovat o tom, kdo se jednání může zúčastnit, a také bude vstupovat do sporů ministrů. Změny se nelíbí zejména prezidentovi NKÚ Miloslavu Kalovi.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 3.1.2018 00:10 |  

Začala platit druhá část protihazardního zákona, anonymně si od Nového roku nikdo nezahraje
Začala platit druhá část protihazardního zákona, anonymně si od Nového roku nikdo nezahraje Stát od počátku roku opět utáhl šrouby hazardu. Všichni hráči bez výjimky se budou muset v herně nově zaregistrovat, provozovatel bude muset ověřit jejich totožnost. Automaty také postupně zmizí z hospod a nově budou smět být pouze v hernách a kasinech a budou podléhat přísnějšímu dozoru. Všechny herny bez výjimky musí od 1. ledna mít nepřetržitě v provozu monitorovací systém a uchovávat záznam, který si mohou vyžádat kontroloři.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 3.1.2018 00:10 |  

Novela od ledna zkrátí povolování staveb. Developeři čekají menší byrokracii a větší rychlost
Novela od ledna zkrátí povolování staveb. Developeři čekají menší byrokracii a větší rychlost Od ledna 2018 vstoupí v účinnost novela stavebního zákona, která má urychlit zdlouhavé povolovací procesy nových staveb. Developeři očekávají, že se díky změnám podaří zkrátit povolování staveb až o polovinu. Dařit by se mělo především bytové výstavbě, pro české stavebnictví je však klíčová stavba nových dálnic. Ministerstvo dopravy proto chystá další úpravy stavebního zákona.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 30.12.2017 00:10 |  

Politici už by neměli přijímat další zákony. Je čas udělat inventuru a proškrtat je, říká Josef Baxa
Politici už by neměli přijímat další zákony. Je čas udělat inventuru a proškrtat je, říká Josef Baxa Žijeme v nejlepších časech, které kdo pamatuje, ale přesto volíme ty, kteří nám slibují změnu, říká předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa. Politici by podle něj neměli dělat nové zákony, ale udělat inventuru těch stávajících a proškrtat je. Máme dobrou ústavu a politici by měli odolat pokušení ji měnit ve svůj prospěch, varuje Baxa.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 27.12.2017 18:50 |  


Načítám data


1 | 2 Následující