Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 22
Načítám dataNačítám data
1 | 2 | 3 Následující

Srovnání hypoték: Neplaťte zbytečně, poplatky za nejběžnější služby většina bank nevybírá
Srovnání hypoték: Neplaťte zbytečně, poplatky za nejběžnější služby většina bank nevybírá [6 minut čtení] Za co v jedné bance dáte tisíce korun, dostanete jinde zdarma. A vyplatit se může i dohadování. Porovnali jsme ceny poplatků spojených s hypotékami. Pokud se chystáte do banky pro hypotéku, nezaměřte se jen na nejnižší úrokovou sazbu. Tisíce korun můžete ušetřit správnou volbou banky i na poplatcích. Některé banky stále účtují poplatek za vyřízení hypotéky, nejčastěji v řádech jednotek tisíc korun. Výrazně ušetřit tak můžete, když vyberete banku, která ho nevybírá. Ušetřit dále můžete na poplatcích spojených s odhadem ceny nemovitosti. Některé banky provádějí odhady online, které jsou buď zdarma nebo za výhodnější cenu. Ušetřit tak můžete zhruba 4000 korun v případě bytu a u rodinného bytu ještě dalších tisíc korun navíc.
Mesec.cz | 12.4.2018 00:10 |  

Chcete od poražené protistrany zaplatit, co jste dali advokátovi? Nechte ho vše podepsat
Chcete od poražené protistrany zaplatit, co jste dali advokátovi? Nechte ho vše podepsat [6 minut čtení] Upozorníme vás na chybu, kterou dělají někteří advokáti a na níž finančně doplatíte vy jako klient. U vinklařících – načerno podnikajících advokátů nebo u zcela falešných právníků – nejde o chybu, ale úmysl. Jejich palmáre nedostanete zpět nikdy. Po převzetí právní agendy podniku, dosud vedené advokátní kanceláří, jsem byl v pozici nového podnikového právníka poněkud překvapen některými jejími dosavadními postupy. Všechna podání (např. žaloby, odvolání apod.), která byla činěna a zasílána soudu nebo řadům, byla sice sepisována advokátem, ale z obsahu to nebylo nikterak znát. Podepsán byl vždy přímo statutární orgán zaměstnavatele (ředitel) bez sebemenší zmínky o tom, že je právně zastoupen advokátem, který podání sestavil.
Mesec.cz | 12.4.2018 00:10 |  

Pětina Čechů žije od výplaty k výplatě. Čtvrtina nemá na týdenní dovolenou
Pětina Čechů žije od výplaty k výplatě. Čtvrtina nemá na týdenní dovolenou [5 minut čtení] Situace v České republice se zlepšuje a podíl osob ohrožených chudobou klesá. Stále je však mnoho těch, kteří si nemohou dovolit týdenní dovolenou, neočekávaný výdaj nebo třeba zdravotní péči. Ekonomika vzrůstá a společně s ní i příjmy v mnoha odvětvích. Nezaměstnanost klesá a podmínky na trhu práce jsou pro žadatele více než příznivé. Počet pracovních míst poprvé po dlouhé době převýšil počet nezaměstnaných, a tak by se chtělo říci: „Když neseženu práci teď, tak kdy jindy?“
Mesec.cz | 11.4.2018 00:11 |  

Otevřené cesty: kam se posouvají finanční služby ve 21. století?
Otevřené cesty: kam se posouvají finanční služby ve 21. století? [2 minuty čtení] Finanční konference serveru Měšec.cz nabídne podrobný pohled do zákulisí PSD2, otevřených cest a digitálních platforem pro lidi i pro byznys. Domácí i zahraniční spíkři bodou hledat nové cesty a trendy ve finančních službách. Toto je PR sdělení.
Mesec.cz | 11.4.2018 00:11 |  

Kam uložit peníze? Experti doporučují fondy, akcie, ale i zlato
Kam uložit peníze? Experti doporučují fondy, akcie, ale i zlato [7 minut čtení] Co když chcete vyšší výnos, než jaký dostanete v bance nebo stavební spořitelně? Na konkrétní tipy pro průměrného Čecha jsme se zeptali analytiků, kteří se zaměřují na investice. Úroky na spořicích účtech nebo termínovaných vkladech rostou jen pomalu a výrazně zaostávají za inflací. Peníze v bankách tak prodělávají. Bezpečnou alternativou, která vydělává, je stavební spoření, kde v ideálním případě výnos po odečtení poplatků dosahuje na zhruba 3,5 procenta. Co když chcete víc?
Mesec.cz | 10.4.2018 00:10 |  

Je odškodnění za neplatný vyhazov myšleno v hrubé, nebo čisté částce?
Je odškodnění za neplatný vyhazov myšleno v hrubé, nebo čisté částce? [7 minut čtení] Náleží vám náhrada mzdy za dobu trvání sporu o neplatnost rozvázání pracovního poměru celá v hrubém, nebo snížená o odvody v čistém? A když jen čistá, musíte vracet rozdíl, když vám zaměstnavatel vyplatí celou hrubou částku? Se zaměstnancem byl rozvázán pracovní poměr výpovědí (z důvodů dle § 52 písm. g) ZP) ze dne 31. 5. 2010, jejíž platnost úspěšně napadl žalobou. Pracovní poměr mezi účastníky proto trval, a tak 2. 3. 2012 uzavřeli dohodu o rozvázání pracovního poměru a dohodu o poskytnutí náhrady mzdy, v níž se s ohledem na neplatné rozvázání pracovního poměru výpovědí ze strany zaměstnavatele v souladu s § 69 ZP dohodli tak, že poskytovatel uhradí příjemci náhradu mzdy za období od 4. 6. 2010 do 31. 1. 2012 v celkové výši 298 140 Kč, přičemž v příloze č. 1 k dohodě, která tvoří nedílnou součást této dohody, je obsažen výpočet náhrady mzdy za uvedené období, který vychází z hrubé mzdy.
Mesec.cz | 10.4.2018 00:10 |  


Načítám data


1 | 2 | 3 Následující