Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 22
Načítám dataNačítám data
1 | 2 | 3 Následující

Důchody prakticky: rady pro „budoucí“ penzisty přímo od úředníků
Důchody prakticky: rady pro „budoucí“ penzisty přímo od úředníků [6 minut čtení] Jak žádat o důchod? Připravte se na papírování. Pokud například chcete peníze na účet, budete muset do banky. Projděte si, na co se ještě musíte připravit. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), která vyplácí důchody, sestavila na základě zkušeností svých úředníků deset důležitých rad, na které se často ptají lidé těsně před důchodem. Projděte si je, ať máte náskok, až budete žádat o důchod.
Mesec.cz | 16.4.2018 00:10 |  

Jak vybrat stavební spoření pro děti?
Jak vybrat stavební spoření pro děti? [5 minut čtení] Spořicí účty a termínované vklady svými úrokovými sazbami stále zaostávají za inflací a investice do fondů, dluhopisů nebo akcií je spojena s riziky, které řada klientů nechce podstupovat. Stavební spoření nabízí pevné podmínky po dobu nejméně šesti let a nárok na státní podporu, díky které toto spoření při správném nastavení překoná inflaci. Také stavební spořitelny mají zájem o nové klienty, protože si potřebují zajistit zdroje pro poskytování úvěrů. Jedním z typických segmentů zájmu jsou děti a mládež. Dětské smlouvy byly vždy oblíbené, protože umožňují rodičům ukládat svým ratolestem peníze, které jim usnadní start do samostatného života. Pro stavební spořitelny pak mladí klienti znamenají příležitost k dlouhodobému kontraktu. Proto není divu, že hned čtyři z pěti stavebních spořitelen dnes nabízejí speciální zvýhodněné podmínky pro mladé. Podívejme se tedy, z čeho můžeme vybírat.
Mesec.cz | 16.4.2018 00:10 |  

Vyhrajte vstupenky na odbornou finanční konferenci Otevřené cesty
Vyhrajte vstupenky na odbornou finanční konferenci Otevřené cesty [1 minuta čtení] Jaké technologické prostředky budou banky využívat pro komunikaci s třetími stranami? Chcete vědět víc o alternativních možnostech financování malých a středních firem? Tato a další témata budeme probírat 31. května na odborné konferenci, kterou připravuje Měšec.cz. Digitální platformy způsobují postupný, ale stále se zvyšující tlak na moderní technologie. Nejvíce je to vidět na pobočkách finančních institucí. Ty se stávají spíše servisním místem pro služby, které nelze rozumně vyřešit online, nebo kam si dojdete pro radu.
Mesec.cz | 16.4.2018 00:10 |  

Nejsou lidi. Zoufalé firmy nabízí i desetitisícové náborové příspěvky
Nejsou lidi. Zoufalé firmy nabízí i desetitisícové náborové příspěvky [5 minut čtení] Stabilní firma s 30 letou praxí hledá zaměstnance. Benefity: příjemné pracovní prostředí. Takové řeči dávno nikoho nezajímají a firmy na to konečně přišly. Do inzerátů tak začínají psát spíš to, že si do práce můžete vzít psa a kočku a součástí kanceláře je třeba i klouzačka. Současná situace na trhu práce představuje noční můru pro firmy a zaměstnavatele shánějící nové zaměstnance, ale naopak ráj pro ty, kteří se po nové práci koukají a rádi by své zaměstnaní změnili. V dubnové aktualitě jsme vás již informovali o tom, že počet pracovních míst již převýšil počet nezaměstnaných a na jednoho uchazeče o práci tak připadá více než 1 pracovní místo. Navíc v těchto měsících začnou sezónní práce a očekává se, že nedostatek pracovníků se ještě prohloubí.
Mesec.cz | 13.4.2018 00:10 |  

Srovnání hypoték: Neplaťte zbytečně, poplatky za nejběžnější služby většina bank nevybírá
Srovnání hypoték: Neplaťte zbytečně, poplatky za nejběžnější služby většina bank nevybírá [6 minut čtení] Za co v jedné bance dáte tisíce korun, dostanete jinde zdarma. A vyplatit se může i dohadování. Porovnali jsme ceny poplatků spojených s hypotékami. Pokud se chystáte do banky pro hypotéku, nezaměřte se jen na nejnižší úrokovou sazbu. Tisíce korun můžete ušetřit správnou volbou banky i na poplatcích. Některé banky stále účtují poplatek za vyřízení hypotéky, nejčastěji v řádech jednotek tisíc korun. Výrazně ušetřit tak můžete, když vyberete banku, která ho nevybírá. Ušetřit dále můžete na poplatcích spojených s odhadem ceny nemovitosti. Některé banky provádějí odhady online, které jsou buď zdarma nebo za výhodnější cenu. Ušetřit tak můžete zhruba 4000 korun v případě bytu a u rodinného bytu ještě dalších tisíc korun navíc.
Mesec.cz | 12.4.2018 00:10 |  

Chcete od poražené protistrany zaplatit, co jste dali advokátovi? Nechte ho vše podepsat
Chcete od poražené protistrany zaplatit, co jste dali advokátovi? Nechte ho vše podepsat [6 minut čtení] Upozorníme vás na chybu, kterou dělají někteří advokáti a na níž finančně doplatíte vy jako klient. U vinklařících – načerno podnikajících advokátů nebo u zcela falešných právníků – nejde o chybu, ale úmysl. Jejich palmáre nedostanete zpět nikdy. Po převzetí právní agendy podniku, dosud vedené advokátní kanceláří, jsem byl v pozici nového podnikového právníka poněkud překvapen některými jejími dosavadními postupy. Všechna podání (např. žaloby, odvolání apod.), která byla činěna a zasílána soudu nebo řadům, byla sice sepisována advokátem, ale z obsahu to nebylo nikterak znát. Podepsán byl vždy přímo statutární orgán zaměstnavatele (ředitel) bez sebemenší zmínky o tom, že je právně zastoupen advokátem, který podání sestavil.
Mesec.cz | 12.4.2018 00:10 |  


Načítám data


1 | 2 | 3 Následující