Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 21
Načítám dataNačítám data
1 | 2 | 3 Následující

Franz Kafka pojišťovákem, Troja objevena díky výkupu zlata. Jaký je vztah osobností k penězům?
Franz Kafka pojišťovákem, Troja objevena díky výkupu zlata. Jaký je vztah osobností k penězům? I historicky slavné osobnosti měly nějaký vztah k penězům. Do některých byste neřekli, že pracovali v pojišťovně. Jiní si na vysokých úrocích nashromáždili jmění, díky kterému učinili historické objevy. O existenci úzkých, a někdy dokonce velmi překvapivých vazeb mezi světem financí a světy umění nebo vědy jsem se vás snažil přesvědčit již ve svém článku Peníze nesmrdí. A jsou hybnou silou války. Nyní jej chci doplnit o další informace z této oblasti a doufám, že vás rovněž zaujmou.
Mesec.cz | 10.1.2018 00:11 |  

Rozhodnuto: Uber i Taxify jsou taxislužba. Zdržte se protiprávního jednání, vyzývá je ministerstvo
Rozhodnuto: Uber i Taxify jsou taxislužba. Zdržte se protiprávního jednání, vyzývá je ministerstvo Alternativní dopravci či privátní řidiči, kteří využívají aplikací a vozí lidi bez licence, čímž porušují zákony, budou muset začít hrát podle jiných pravidel. Soudní dvůr EU rozhodl, že jde o taxislužbu, a tudíž musí být regulována. Taxikářům jsou jejich „taxikařící“ kolegové bez taxikářské licence dlouhá léta trnem v oku. Není se co divit. Zatímco ty opravdové taxikáře zavazuje česká legislativa k řadě povinností, jejich kolegové, kteří jezdí pro společnosti Uber či Taxify, si situaci výrazně ulehčují.
Mesec.cz | 9.1.2018 00:11 |  

Jaký dluh má při splácení přednost, když máte více exekucí? Projděte si pravidla
Jaký dluh má při splácení přednost, když máte více exekucí? Projděte si pravidla I dlužníkovi, na kterého je uvalena několikerá exekuce srážkami ze mzdy, musí zůstat alespoň nezabavitelné minimum. Jak si rozdělí věřitelé to, co si vydělá dlužník navíc? Kdo se dočká peněz nejdříve? Dlužník může mít na svůj příjem uvaleno mnohem více exekucí než jen jednu. Jak se v takovém případě postupuje? Kdy se věřitelé podělí a jak? A kdy naopak musí uspokojování některých dluhů počkat? Kdo z věřitelů má přednost? Kdo se dočká dříve svých peněz? Vše si vysvětlíme na příkladech složitějších exekucí.
Mesec.cz | 9.1.2018 00:11 |  

Důchodový věk má nová pravidla. Strop na 65 letech je dopředu zralý na odstřel
Důchodový věk má nová pravidla. Strop na 65 letech je dopředu zralý na odstřel Od začátku roku 2018 už neplatí, že čerstvě narozené děti budou odcházet do důchodu až hluboko po dosažení 70. roku života. Důchodový věk dostal strop, pokud ale politici dají na doporučení demografů, dlouho nevydrží. Češi mají od začátku roku 2018 ze zákona jedno nové, příjemné právo. Mají zaručeno, že v důchodu stráví čtvrtinu života. A možná i více.
Mesec.cz | 8.1.2018 00:11 |  

Se službou DopisOnline se můžete odvolávat i poslední den lhůty, když už má pošta zavřeno
Se službou DopisOnline se můžete odvolávat i poslední den lhůty, když už má pošta zavřeno Pošta garantovala fyzické odeslání zásilek podaných elektronicky jen do 16 hodin, soud však uznal za úřadům včas podané i zásilky odeslané další den, pokud zákazník o službu požádal do půlnoci. Jistý občan byl shledán úřadem vinným ze spáchání dopravního přestupku. Odvolal se proti takovému rozhodnutí úřadu, jenže úřad jeho odvolání zamítl jako opožděné, protože původní rozhodnutí bylo občanovi doručeno do datové schránky jeho zmocněnce, kterého pověřil vyřízením věci, dne 2. 10. 2015. Od tohoto dne počala běžet 15denní lhůta pro odvolání, která skončila v pondělí dne 19. 10. 2015. (Lhůta k podání odvolání proti rozhodnutí správního orgánu I. stupně je totiž dle ust. § 83 odst. 1 správního řádu 15denní a začíná běžet ode dne oznámení rozhodnutí, pokud zvláštní zákon nestanoví jinak.) V této lhůtě však nebylo úřadu odvolání doručeno.
Mesec.cz | 8.1.2018 00:11 |  


Načítám data


1 | 2 | 3 Následující