Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 22
Načítám dataNačítám data
1 | 2 | 3

Hypotéky už nebudou „pro každého“. Přitvrdí bonita a kontrola vašich závazků
Hypotéky už nebudou „pro každého“. Přitvrdí bonita a kontrola vašich závazků [11 minut čtení] Nově budete muset při žádosti o hypotéku splňovat i dvě další kriteria. Česká národní banka tím preventivně reaguje na potenciální hrozby. Jak se ale v praxi tato omezení projeví? Uvolněné úvěrové standardy a přijímání vyšších rizik bankami ve spojitosti s poskytováním hypoték se České národní bance nelíbí už dlouho. Již před dvěma lety začala centrální banka strašit a doporučovat, že by banky měly poskytovat hypotéky za trochu jiných pravidel.
Mesec.cz | 13.6.2018 00:10 |  

Víno, šperky nebo půda. Jaké jsou alternativní investice pro rozmnožení peněz?
Víno, šperky nebo půda. Jaké jsou alternativní investice pro rozmnožení peněz? [4 minuty čtení] Většina z nás si jistě přeje rozmnožit svůj majetek. K tomu se nabízí například investice do fondů, akcií nebo dluhopisů. Můžete také investovat do zlata, obrazů nebo diamantů. Existují ovšem ještě zajímavější alternativní možnosti, které mohou přinést nejen zisk, ale také například umělecký prožitek. K velmi zajímavým alternativním investičním příležitostem zcela určitě patří víno, nebo lépe řečeno tzv. investiční víno. Podle názorů většiny odborníků je nejvhodnější jako investici nakupovat především francouzská vína z významné vinařské oblasti Bordeaux.
Mesec.cz | 13.6.2018 00:10 |  

Kam uložit peníze? I s tím nejlepším spořicím účtem se znehodnocují
Kam uložit peníze? I s tím nejlepším spořicím účtem se znehodnocují [7 minut čtení] I když spořicí účty na inflaci nestačí, stále je lepší získat od banky alespoň pár stokorun, než nechat peníze ležet na běžném účtu, kde se neúročí vůbec. Najděte si pro vás nejvýhodnější nabídku z našeho přehledu. Úrokové sazby na spořicích účtech zůstávají hluboko pod úrovní jednoho procenta. A to i přesto, že Česká národní banka už v minulých měsících zvedla své základní úrokové sazby, které mají vliv na cenu peněz v ekonomice.
Mesec.cz | 12.6.2018 00:10 |  

Nejvýznamnější spory o vyhazov z práce, které rozťaly až vrcholné soudy
Nejvýznamnější spory o vyhazov z práce, které rozťaly až vrcholné soudy [7 minut čtení] Co když jste si dohodli zkrácení zkušební doby, ale zaměstnavatel zrušil pracovní poměr ve standardní zkušební době? Přinášíme nejzajímavější spory, které rozhodly až vrcholné soudy. Spory související se skončením pracovního poměru, tedy spory o platnost nebo neplatnost jeho rozvázání a nároky z toho vyplývající, patří k nejčastějším sporům mezi zaměstnanci a zaměstnavateli. Co nejzajímavějšího, nejvýznamnějšího vyřešil Nejvyšší soud ČR v loňském roce 2017? Na jaké otázky soudci autoritativně odpověděli?
Mesec.cz | 12.6.2018 00:10 |  

Gabriela Pithartová, Hello bank! „Lidé si potřebují na banku sáhnout, i když je digitální“
Gabriela Pithartová, Hello bank! „Lidé si potřebují na banku sáhnout, i když je digitální“ [8 minut čtení] Digitální banka s pobočkami. Neobvyklé slovní spojení ukazuje, že bez poboček to (alespoň v Česku) zatím nejde. V rozhovoru s šéfkou marketingu Hello bank! jsme si povídali o tom, co banka pro klienty chystá, jaké hledá zákazníky, kdy nabídne své první bankomaty nebo o tom, co se stane s benefity u kreditních karet. Hello bank! otevírá pobočku v Ostravě. Chápu správně, že budete otevírat více poboček po České republice?
Mesec.cz | 11.6.2018 00:10 |  

Máte právo vědět, který úředník o vás rozhoduje? Soud dal jasnou odpověď
Máte právo vědět, který úředník o vás rozhoduje? Soud dal jasnou odpověď [5 minut čtení] Úřad odmítl při rozhodování o pokutě občanovi sdělit, který konkrétní úředník bude o jeho přestupku rozhodovat, napsal mu, ať se podívá na seznam úředníků. Jak rozhodli spor o neuplatněné námitce podjatosti úředníka soudci? Jistý pán byl uznán vinným ze spáchání přestupku proti pravidlům silničního provozu. Při řízení automobilu překročil nejvyšší dovolenou rychlost mimo obec nejméně o 41 km/hod., když mu byla silničním rychloměrem naměřena rychlost 135 km/hod., resp. po zohlednění odchylky měření ±3 % rychlost 131 km/hod. Dostal od městského-magistrátního úřadu pokutu ve výši 3000 Kč a zákaz činnosti spočívající v řízení všech motorových vozidel v délce jednoho měsíce.
Mesec.cz | 11.6.2018 00:10 |  

Kde nakoupit chorvatské kuny na dovolenou? Do směnárny hned nechoďte
Kde nakoupit chorvatské kuny na dovolenou? Do směnárny hned nechoďte [4 minuty čtení] Porovnali jsme kurzy kuny a eura v bankách a směnárnách, připočetli poplatky a výsledek je jasný. Jestli máte v dosahu Banku CREDITAS, zajděte pro kuny tam. Eura se vyplatí nakoupit na pumpách ONO. Začíná doba letních dovolených a na ni tradičně nejvíce Čechů vyráží do Chorvatska. Například loni jich tam podle údajů Českého statistického úřadu na delší cestu vyrazilo 850 tisíc. Na druhém a třetím místě pak loni skončila Itálie a Slovensko. Server Měšec.cz se proto podíval na to, kde se vyplatí koupit chorvatské kuny a také eura.
Mesec.cz | 8.6.2018 00:10 |  

Praktický průvodce: Jak a kde koupit kryptoměny?
Praktický průvodce: Jak a kde koupit kryptoměny? [5 minut čtení] V roce 2017 byla média plná zpráv o bezprecedentním zhodnocení kryptoměn a každému muselo být jasné, že se jedná o bublinu; přesto jsem se rozhodl také něco vsadit v tomto blockchainovém kasinu, což se ukázalo být složitější, než jsem si myslel. Mimořádně silná mediální masáž v roce 2017 mě přiměla k tomu, abych se i já začal blíže zajímat o kryptoměny. Na rozdíl od snílků, kteří si mysleli, že pomocí kryptoměn rychle a bezpracně zbohatnou, koupí si dům a přestanou chodit do práce, jsem ke kryptoměnám vždy přistupoval jako k sázce v Tipsportu.
Mesec.cz | 8.6.2018 00:10 |  


Načítám data


1 | 2 | 3