Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 22
Načítám dataNačítám data
1 | 2 | 3

Daň z nemovitých věcí 2018: termíny, návody, formuláře
Daň z nemovitých věcí 2018: termíny, návody, formuláře Do konce ledna je třeba odevzdat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí. Poradíme vám, pro koho tato povinnost platí a co si máte pohlídat. Krátí se také termín pro žádost o snadnější platbu daně. Už během ledna musí podat daňové přiznání ti, kdo se loni nově stali vlastníkem nějaké nemovitosti. Oficiální termín pro odevzdání přiznání k dani z nemovitých věcí je do 31. ledna 2018. Přiznání musí podat i lidé, u nichž se změnily „okolnosti rozhodné pro vyměření daně“. Typicky jde o kolaudaci stavby, dobudování přístavby k rodinnému domu, změnu rozlohy pozemku nebo prodej jedné z několika vlastněných nemovitostí.
Mesec.cz | 12.1.2018 01:10 |  

Jak se vyznat v podílových fondech?
Jak se vyznat v podílových fondech? Ukážeme si historii podílových fondů, číselné údaje, které s nimi souvisí, a také si popíšeme jejich obecné fungování pro konkrétní představu. Brzy pochopíte, jak podílové fondy fungují a jak s nimi investovat. Ve světě, kde je investování na finančních trzích důležitou součástí našeho penzijního plánování a případně také pro vytvoření úspor na studium vysoké školy našich dětí, se podílové fondy (kolektivní investování více podílníků pod profesionální správou) stávají všudypřítomné pro každého individuálního investora.
Mesec.cz | 12.1.2018 00:30 |  

Česká pošta od února zdraží. Už nebude nejlevnější na trhu
Česká pošta od února zdraží. Už nebude nejlevnější na trhu Zdražení se dočká obyčejné psaní, doporučené psaní a další služby. V některých případech oproti původnímu ceníku ušetříte. Ale někdy se už může vyplatit poslat zboží přes konkurenci. Zdražování asi málokdo vítá s radostí. Oznámení České pošty, že od února 2018 mírně podraží vybrané služby, se tak setkalo spíše s nevolí. Podíváme se proto na to, o kolik si od února připlatíte a jakou jinou alternativu můžete využít, pokud jste už na Českou poštu zanevřeli.
Mesec.cz | 11.1.2018 00:11 |  

Víme, co musíte dodržovat na „neschopence“. Mění se pravidla pro rodiny a těhotné
Víme, co musíte dodržovat na „neschopence“. Mění se pravidla pro rodiny a těhotné Od října 2017 musí dodržovat režim práce neschopného i nemocní uchazeči o zaměstnání, kteří nepobírají nemocenskou. Jaká jsou pravidla vycházek a jaké hrozí sankce? Když jste na „neschopence“, musíte dodržovat přísný režim, o kterém rozhoduje váš lékař. Pravidla se měnila loni na podzim pro lidi, kteří jsou v evidenci na úřadu práce, a od letošního února se budou měnit znovu, úlevu dostanou rodiče a těhotné ženy. Přinášíme kompletní pravidla.
Mesec.cz | 11.1.2018 00:11 |  

Banky chystají okamžité platby. Peníze dorazí hned i o víkendu, zadarmo to nejspíš nebude
Banky chystají okamžité platby. Peníze dorazí hned i o víkendu, zadarmo to nejspíš nebude Banky v Česku chystají ve spolupráci s ČNB okamžité platby. Fungovat začnou zřejmě na konci roku 2018, stávající možnosti plateb ale nenahradí. Známe detaily. Na konci minulého roku oznámila Česká bankovní asociace, že na konci toho letošního by měly v Česku začít fungovat takzvané okamžité platby. Češi by tak měli dostat novou možnost, jak posílat peníze rychle, sedm dní v týdnu, 24 hodin denně, a to vše levněji, než za kolik dnes posílají takzvané prioritní platby.
Mesec.cz | 10.1.2018 00:11 |  

Franz Kafka pojišťovákem, Troja objevena díky výkupu zlata. Jaký je vztah osobností k penězům?
Franz Kafka pojišťovákem, Troja objevena díky výkupu zlata. Jaký je vztah osobností k penězům? I historicky slavné osobnosti měly nějaký vztah k penězům. Do některých byste neřekli, že pracovali v pojišťovně. Jiní si na vysokých úrocích nashromáždili jmění, díky kterému učinili historické objevy. O existenci úzkých, a někdy dokonce velmi překvapivých vazeb mezi světem financí a světy umění nebo vědy jsem se vás snažil přesvědčit již ve svém článku Peníze nesmrdí. A jsou hybnou silou války. Nyní jej chci doplnit o další informace z této oblasti a doufám, že vás rovněž zaujmou.
Mesec.cz | 10.1.2018 00:11 |  

Rozhodnuto: Uber i Taxify jsou taxislužba. Zdržte se protiprávního jednání, vyzývá je ministerstvo
Rozhodnuto: Uber i Taxify jsou taxislužba. Zdržte se protiprávního jednání, vyzývá je ministerstvo Alternativní dopravci či privátní řidiči, kteří využívají aplikací a vozí lidi bez licence, čímž porušují zákony, budou muset začít hrát podle jiných pravidel. Soudní dvůr EU rozhodl, že jde o taxislužbu, a tudíž musí být regulována. Taxikářům jsou jejich „taxikařící“ kolegové bez taxikářské licence dlouhá léta trnem v oku. Není se co divit. Zatímco ty opravdové taxikáře zavazuje česká legislativa k řadě povinností, jejich kolegové, kteří jezdí pro společnosti Uber či Taxify, si situaci výrazně ulehčují.
Mesec.cz | 9.1.2018 00:11 |  

Jaký dluh má při splácení přednost, když máte více exekucí? Projděte si pravidla
Jaký dluh má při splácení přednost, když máte více exekucí? Projděte si pravidla I dlužníkovi, na kterého je uvalena několikerá exekuce srážkami ze mzdy, musí zůstat alespoň nezabavitelné minimum. Jak si rozdělí věřitelé to, co si vydělá dlužník navíc? Kdo se dočká peněz nejdříve? Dlužník může mít na svůj příjem uvaleno mnohem více exekucí než jen jednu. Jak se v takovém případě postupuje? Kdy se věřitelé podělí a jak? A kdy naopak musí uspokojování některých dluhů počkat? Kdo z věřitelů má přednost? Kdo se dočká dříve svých peněz? Vše si vysvětlíme na příkladech složitějších exekucí.
Mesec.cz | 9.1.2018 00:11 |  


Načítám data


1 | 2 | 3