Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 24
Načítám dataNačítám data
1 | 2 | 3

Zákoník práce vám nedal jasnou odpověď? Projděte si, co poradily a vysvětlily soudy
Zákoník práce vám nedal jasnou odpověď? Projděte si, co poradily a vysvětlily soudy [8 minut čtení] Není vám jasné řešení problému mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem? Co řekly soudy k odškodnění pracovního úrazu, okamžitému vyhazovu zaměstnance, když jeho skutek vyšetřuje policie, a k odpovědnosti šéfů za chybné propuštění podřízeného? Poučte ze sporů jiných, které soudy rozřešily. Přinášíme osmý přehled odpovědí za rok 2017 na sporné otázky pracovněprávních vztahů.
Mesec.cz | 20.3.2018 00:10 |  

Slevy v dopravě: Na co máte nárok už dnes a komu nejvíce pomohou chystané změny?
Slevy v dopravě: Na co máte nárok už dnes a komu nejvíce pomohou chystané změny? [6 minut čtení] Od červnové změny jízdních řádů mají studenti a důchodci jezdit veřejnou dopravou za podstatně nižší ceny než dnes. Prošli jsme návrh změn a máme pro vás to nejpodstatnější z nich. Děti, studenti a důchodci mají již brzy po Česku cestovat veřejnou dopravou podstatně výhodněji než dnes. Počítá s tím vláda vedená premiérem v demisi Andrejem Babišem. Plán na zavedení slevy z jízdného ve výši 75 procent už rozpracovalo ministerstvo dopravy v dokumentu, který zveřejnil server zdopravy.cz. Měšec.cz návrh prošel a vybral z něho to nejpodstatnější.
Mesec.cz | 19.3.2018 00:50 |  

Jak správně a platně darovat peníze na účtu, když nejsou posílány převodem na účet?
Jak správně a platně darovat peníze na účtu, když nejsou posílány převodem na účet? [5 minut čtení] Co vyplývá z toho, že když složíte peníze na bankovní účet, už nejste jejich majitelem, ale máte pohledávku za bankou? Nepochopením těchto právnických formalit dochází k neplatnému darování peněz a pak vznikají zvláště rodinné spory o majetek. Nejvyšší soud ČR (již v rozsudku ze dne 27. 6. 2011, spis. zn. 33 Cdo 702/2010) přijal a odůvodnil závěr, že peněžní prostředky, jež převzal peněžní ústav, nelze darovat tím způsobem, že prohlásíte, že poskytujete peněžní prostředky třetí osobě jako dar. Uvedené vyplývá z charakteru vkladu a vkladového vztahu.
Mesec.cz | 19.3.2018 00:50 |  

Na co se zaměří finanční úřad ve vašem daňovém přiznání a jak předejít problémům?
Na co se zaměří finanční úřad ve vašem daňovém přiznání a jak předejít problémům? [5 minut čtení] Připravili jsme pro vás soubor nejčastějších chyb, které finanční úřady evidují při kontrole daňových přiznání. Projděte si, jestli děláte vše správně. Čas na odevzdání daňového přiznání k dani z příjmů se neúprosně krátí. Posledním dnem pro jeho podání je úterý 3. dubna 2018, a tak vám v případě, že ještě nemáte odevzdáno, zbývají pouze necelé tři týdny.
Mesec.cz | 16.3.2018 00:30 |  

Na jak dlouho zafixovat úrok u hypotéky? Stále jsou mimořádně levné, využijte toho
Na jak dlouho zafixovat úrok u hypotéky? Stále jsou mimořádně levné, využijte toho [5 minut čtení] Úrokové sazby u hypoték míří vzhůru, i tak jsou zatím stále velmi nízké. Je tedy čas na „dlouhé“ fixace, zvláště když podmínky předčasného splácení jsou příznivější. Zájemci o novou hypotéku nebo lidé, kterým končí doba fixace úrokové sazby u stávající hypotéky, nyní řeší, na jak dlouho si zafixovat úrokovou sazbu na další období. Doporučení je jednoznačné: i když sazby v posledních měsících rostou, stále jsou nízké a toho byste měli využít. Úrok si tedy zafixujte na delší období.
Mesec.cz | 15.3.2018 00:10 |  

Z práce vyhozeni neprávem: Kdy musíte a kdy nemusíte vracet odstupné?
Z práce vyhozeni neprávem: Kdy musíte a kdy nemusíte vracet odstupné? [6 minut čtení] Když soud rozhodne, že jste dostali neplatnou výpověď z organizačních důvodů, máte sice právo na odškodnění, ale měli byste vrátit odstupné. Platí to vždycky, nebo ne? Je právo zaměstnavatele dostat peníze zpět časově omezené? Jako zaměstnanec se můžete domáhat, aby soud určil, že rozvázání pracovního poměru bylo ze strany zaměstnavatele neplatné. Pokud vám soud dá za pravdu (protože zaměstnavatel nedostál všem povinnostem, určeným mu zákoníkem práce, nebo byla výpověď diskriminační, či organizační změna jen předstíraná, aby se zbavil nepohodlného zaměstnance), máte nárok na odškodnění. O tom jsme blíže psali v článku Za chyby se platí, i při nesprávné výpovědi. Jenže když bylo rozvázání pracovního poměru, s nímž je spojen nárok na odstupné, provedeno neplatně, odpadá důvod vyplacení odstupného. A vy jste se v tom případě bezdůvodně obohatili.
Mesec.cz | 15.3.2018 00:10 |  

Produktové novinky v únoru: pomoc s umělým oplodněním a dražší autobusy
Produktové novinky v únoru: pomoc s umělým oplodněním a dražší autobusy [14 minut čtení] Z Androidu Pay je Google Pay. Někde vám nově vyúčtování sestaví a pošle robot. A zavádějí se i nové poplatky. Přehled produktových novinek, které mají vliv na vaši peněženku. S novinkou v oblasti asistované reprodukce přišla Česká pojišťovna. Spustila totiž nový typ pojištění, a to pojištění asistované reprodukce. To doplňuje stávající varianty, které nabízí stát.
Mesec.cz | 15.3.2018 00:10 |  

Produktové novinky v únoru: pomoc s umělým oplodněním a dražší vlaky
Produktové novinky v únoru: pomoc s umělým oplodněním a dražší vlaky [14 minut čtení] Z Androidu Pay je Google Pay. Někde vám nově vyúčtování sestaví a pošle robot. A zavádějí se i nové poplatky. Přehled produktových novinek, které mají vliv na vaši peněženku. S novinkou v oblasti asistované reprodukce přišla Česká pojišťovna. Spustila totiž nový typ pojištění, a to pojištění asistované reprodukce. To doplňuje stávající varianty, které nabízí stát.
Mesec.cz | 14.3.2018 00:30 |  


Načítám data


1 | 2 | 3