Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 23
Načítám dataNačítám data
1 | 2 | 3

Facebookový profil a e-mail díky GDPR budou až od 15 let se souhlasem rodičů
Facebookový profil a e-mail díky GDPR budou až od 15 let se souhlasem rodičů Nová pravidla ochrany osobních údajů zavádí vyšší ochranu dětí. Česko proto upravuje zákon. Založit si e-mail nebo profil na sociální síti budou moci české děti samostatně až od 15 let. Do té doby budou potřebovat souhlas rodičů. Nařízení dále také důrazně doporučuje, aby zpracování osobních údajů dětí neprobíhalo automatizovaně.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 13.4.2018 04:10 |  

Předkupní právo je zpátky. Komplikuje ale prodej bytů s parkovacím stáním
Předkupní právo je zpátky. Komplikuje ale prodej bytů s parkovacím stáním Novela občanského zákoníku vrátila po čtyřleté pauze do českého právního řádu předkupní právo k nemovitostem ve spoluvlastnictví. Novinka ale zkomplikovala prodej bytů, k nimž patří i parkovací místo ve společné garáži. Prodávající teď kvůli tomu musí s nabídkou na prodej obesílat i stovky spoluvlastníků garáže.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 11.4.2018 08:10 |  

Češi jsou v ochraně soukromí nejlaxnější v Evropě. Aféra Facebooku povede k dalšímu zpřísnění
Češi jsou v ochraně soukromí nejlaxnější v Evropě. Aféra Facebooku povede k dalšímu zpřísnění Sociální síť Facebook nedokázala zabránit zneužití dat 87 milionů svých uživatelů, z toho 70 milionů patřilo občanům USA a společnost Cambridge Analytica je použila k lepšímu cílení prezidentské kampaně Donalda Trumpa. "Nechci z Čechů dělat paranoiky, ale větší opatrnost, zvláště v ochraně soukromí dětí nebo mladých lidí, by nám neuškodila," říká v rozhovoru pro HN česká eurokomisařka Věra Jourová, do jejíž agendy spadá i ochrana spotřebitelů. "Kauza s Facebookem ukázala, že na sítích jsme úplně nazí," dodává.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 10.4.2018 08:10 |  

Pelikán v politice končí i proto, že nechtěl dávat záminky Zemanov
Pelikán v politice končí i proto, že nechtěl dávat záminky Zemanov Důvodem rozhodnutí Roberta Pelikána skončit v politice je to, že se jeho názory neshodují s většinovým stanoviskem hnutí ANO. Roli hrála i kauza ruského hackera Nikulina, kterého proti vůli prezidenta vydal do USA. Nechce dát Miloši Zemanovi možnost, aby jej nejmenoval do nové vlády. Pelikán proslul například bojem proti vysokým odměnám pro exekutory, připravil zákon umožňující oddlužení širšímu okruhu lidí. Zároveň ale jako ministr spravedlnosti nehnul ani brvou, když Andrej Babiš tvrdil, že v Česku si lze objednat trestní stíhání. V některých chvílích působil Pelikán v Babišově hnutí jako zjevení. Na schůze vlády jezdil zpočátku na kole a nebylo výjimečné, že na pracovní jednání v zahraničí přiletěl malou cessnou, kterou sám pilotoval.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 10.4.2018 06:10 |  

Od igelitek ke kryptoměnám: pachatelé praní špinavých peněz přicházejí na stále nové metody
Od igelitek ke kryptoměnám: pachatelé praní špinavých peněz přicházejí na stále nové metody Případů praní špinavých peněz jsou v Česku odhadem až tisíce ročně a v průběhu času se tento fenomén značně proměnil. Praní špinavých peněz je ale zakořeněné mnohem dál v minulosti. Jako fenoménu se ho chytili američtí detektivové ve třicátých letech v době prohibice. Českým úřadům se dlouho nedařilo - a ani nyní příliš nedaří - praní špinavých peněz odhalovat a trestat.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 9.4.2018 12:10 |  

Lenka Bradáčová: V kauze GIBS šlo o odbornou nezpůsobilost, konstatovali jsme fakta
Lenka Bradáčová: V kauze GIBS šlo o odbornou nezpůsobilost, konstatovali jsme fakta Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová odmítá obvinění, že by státní zastupitelství pracovalo na politickou objednávku. Je přesvědčena, že po 24 letech existence je svébytnou a emancipovanou institucí. Nosí státní zástupci zbraň? "Někteří," řekla HN po kratším zaváhání Bradáčová. Otázku, jak je na tom ona, radši nechala bez odpovědi.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 9.4.2018 00:10 |  

V Česku Kristus do reklamy nesmí, Evropský soud pro lidská práva mu dal zelenou
V Česku Kristus do reklamy nesmí, Evropský soud pro lidská práva mu dal zelenou Reklama, v níž se objevila postava připomínající Ježíše, sklidila kritiku Rady pro reklamu. Televizní stanice spot v reakci na to stáhly z vysílání. Mantinely užití náboženských symbolů v reklamě se hledají i jinde. Litevský spor se dostal až k Evropskému soudu pro lidská práva.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 5.4.2018 08:10 |  

Dobrá zpráva pro české firmy. Soud řekl, kdy jim finanční správa nesmí zadržovat peníze
Dobrá zpráva pro české firmy. Soud řekl, kdy jim finanční správa nesmí zadržovat peníze Revoluční rozsudek Nejvyššího správního soudu napadl postup finanční správy při zabavování majetku. Když soud zruší zajišťovací příkazy ještě předtím, než je stanovena daň, berňák musí peníze vrátit. Daň je pravomocně stanovena až po ukončeném odvolání, řekl jasně soud v kauze moravské firmy.
IHnejd.cz - měsíčník Právní rádce | 5.4.2018 00:10 |  


Načítám data


1 | 2 | 3