Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 14
Načítám dataNačítám data
deník o všem, o čem se v České Republice příliš nemluví
Číslo:0137Země:Česká republika
Zdroj:BListy.czJazyk:čeština
Kategorie:DomácíDoba archivace:14 (dny)
Zpět na seznam zpráv

Předchozí 1 | 2

Rozhovor Britských listů 144. Počítačová věda je pro ženy tvůrčí a perspektivní obor
Rozhovor Britských listů 144. Počítačová věda je pro ženy tvůrčí a perspektivní obor "Ženy na manažerských postech jsou velice schopné a mají stejné dovednosti jako muži. Měly by si zakládat vlastní podniky. Bohužel je jich v ČR ve vedoucích funkcích firem nesmírně málo." Bohumil Kartous hovoří s Ditou Přikrylovou, ředitelkou organizace Czechitas, které provozuje kurzy informační technologie pro ženy. Rozhovor se vysílá na Regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 5. ledna 2018..I vy můžete mít na Regionální televizi před vysíláním Rozhovoru Britských listů za velmi rozumnou cenu svou reklamu. Televize má dosah na půl milionu diváků. Napište si o podrobnosti na adresu redakce@blisty.cz.Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDEVážení čtenáři, máme-li ve vydání Britských listů pokračovat, potřebujeme trvalou finanční podporu. K provozu Britských listů je zapotřebí přibližně 60 000 Kč měsíčně. Stačilo by, aby 300 čtenářů přispívalo částkou 200 Kč.Možná si nemyslíte, že je v českém prostředí Britských listů zapotřebí. (Nenávist, s kterou se setkávají v reakcích některých občanů, však spíš napovídá, že ano.) Pokud takový názor zastáváte, pak samozřejmě finančně nepřispívejte.   Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500.   Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.
5.1.2018 13:40 |  

OLAF vydání zprávy a závěrů vyšetřování europoslancům neodmítl
OLAF vydání zprávy a závěrů vyšetřování europoslancům neodmítl tisková zprávaPraha – Europoslanec Tomáš Zdechovský se dnes ohradil proti informaci některých českých médií, že by mu OLAF odmítl vydat zprávu nebo závěry vyšetřování v kauze Čapí hnízdo. Tato informace není pravdivá. O vydání závěrů vyšetřování Zdechovský oficiálním dopisem zažádal ve středu 3. ledna 2018 jak OLAF, tak eurokomisaře Günthera Oettingera a předsedu Evropské komise Jean-Claude Junckera. Žádné zamítavé stanovisko od nich do současné doby neobdržel a pevně věří, že ani neobdrží. Zdechovský nežádal v souladu s usnesením Nejvyššího státního zastupitelství o celou zprávu OLAF, ale zažádal pouze o závěr vyšetřování. Ten je možné v souladu s běžnou praxí europoslancům poskytnout.Europoslanec Tomáš Zdechovský také oficiálně požádal, zda může být závěr vyšetřování OLAF projednán Kontrolním výborem Evropského parlamentu. Konečné rozhodnutí, zda a kdy tomu bude vyhověno, by mělo být známo v nejbližších několika dnech.
5.1.2018 13:40 |  

Oceány se dusí. Obří mrtvé zóny se od padesátých let čtyřnásobně zvětšily, varují vědci
Oceány se dusí. Obří mrtvé zóny se od padesátých let čtyřnásobně zvětšily, varují vědci Mrtvé sardinky v Chile, které se udusily v pobřežní zóně bez kyslíku Oblasti bez kyslíku v otevřených oceánech a u pobřeží se v posledních desetiletích drasticky rozšířily. Ohrožuje to katastrofálně flóru a faunu v oceánech i lidstvoMrtvé oblasti oceánů neobsahující žádný kyslík se od padesátých let čtyřikrát zvětšily a pobřežní oblasti s minimálním obsahem kyslíků se zvětšily desetkrát. Většina mořských organismů nemůže v těchto oblastech přežít a v dlouhodobé perspektivě to povede k masovému odumírání biologických druhů. To bude mít katastrofální důsledky na stamiliony lidí, kteří závisejí na moři.
5.1.2018 13:40 |  

Putin je připraven na 3. světovou válku - a Trump?
Putin je připraven na 3. světovou válku - a Trump? Rusko obklíčené nepřáteli se připravuje k epické válce o přežití. Přinejmenším to si Vladimír Putin přeje, aby si jeho spoluobčané mysleli. Takřka každý večer ruská státní televize začíná zprávy videozáběry ruských letadel nad Sýrií, což přerušují snímky tanků a vojáků NATO ohrožujících ruské hranice. V prestižním diskusním pořadu 60 minut analytik Nikita Isajev nedávno hovořil o "velkém vítězství" v Sýrii, které ohlašuje návrat k "postavení supervelmoci", napsal v týdeníku Newsweek Owen Matthews.
5.1.2018 13:40 |  

Proč by NATO mělo vyslat posily do Pobaltí. Ihned
Proč by NATO mělo vyslat posily do Pobaltí. Ihned Vzpomínáte na historky, jejichž šíření předcházelo ruské anexi Krymu? Nemyslím dlouholeté "přátelské návštěvy" moskevského exstarosty a mafiána Lužkova podněcující separatistické nálady přímo na poloostrově. Jde mi o legitimizační narativ anexe. Nejprve se začalo na oficiálních místech hovořit o tom, že Chruščovovo převedení poloostrova Ukrajině bylo údajně "nelegitimní" a Krym "vlastně zůstává ruský".
5.1.2018 13:40 |  

A to jéé ta krá-asná zéémě ...
A to jéé ta krá-asná zéémě ... Česká republika je název dlouhý, Česko ne moc hezký, ale možná bychom se tím už nemuseli dlouho trápit. S ohledem na současnou politickou situaci se otvírá možnost řešit toto názvoslovné dilema názvem daleko výstižnějším. Občas užívaný Babišistán je sice mezinárodně srozumitelný a s ohledem na Babišův styl i výstižný, ale ta středoasijská koncovka je z jazykového hlediska nevhodná. A hlavně zcela opomíjí významnou roli prezidenta Zemana, který s naší zemí, ústavou i všemi idiotskými zvyklostmi cloumá, jak si Zemane, pardon, jak si zamane. Nabízí se jiný, výstižnější název, krásně český, navíc spravedlivě vyjadřující podíl obou těchto velikánů - Babizem. Už žádná Česká republika, nýbrž Zem Babizem!
5.1.2018 13:40 |  

V Bostonu napadlo přes půl metru sněhu, ulice jsou volné, veřejná doprava funguje
V Bostonu napadlo přes půl metru sněhu, ulice jsou volné, veřejná doprava funguje Zajímavé. Severovýchod Spojených států byl v minulých dnech postižen krutými mrazy a sněhovými vánicemi. V Bostonu například napadlo přes půl metru sněhu. Chodníky jsou nicméně čisté a veřejná doprava funguje. 
5.1.2018 13:40 |  

Dovrší změnu politického režimu v ČR již první kolo prezidentské volby?
Dovrší změnu politického režimu v ČR již první kolo prezidentské volby? Řada lidí v posledních dnech na sociálních sítích publikuje prohlášení, podle nichž jsou Zemanovi protikandidáti v prezidentské volbě údajně "trapní" a nevolitelní stejně jako obhájce hradní funkce. Upozornění, že lednové prezidentské volby mohou umožnit Babišovi se Zemanovou podporou změnit politický režim někteří označují za "vydírání". - Ještě jiné vysoce občansky kompetentní osoby se nechaly slyšet, že v prvním kole prezidentské volby "budou volit srdcem", teprve v tom druhém pragmaticky.   Tak nějak to ovšem musí dopadat v zemi, kde školy pořádně nevyučují novodobé dějiny ani výchovu k demokracii.
5.1.2018 13:40 |  


Načítám data


Předchozí 1 | 2