Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 17
Načítám dataNačítám data
Právní rádce je odborný měsíčník s právními informacemi pro management a podnikání.
Číslo:0077Země:Česká republika
Zdroj:IHnejd.cz - měsíčník Právní rádceJazyk:čeština
Kategorie:Soudy a právoDoba archivace:30 (dny)
Zpět na seznam zpráv

Předchozí 1 | 2 | 3

Podle zákoníku práce jsou firmy odpovědné i za snubní prsteny svých zaměstnanců
Podle zákoníku práce jsou firmy odpovědné i za snubní prsteny svých zaměstnanců Odškodnění za ztrátu nebo poškození věci se odvíjí od toho, zdali se škoda stala na věci, kterou zaměstnanci běžně nosí do práce. Při autonehodě ve vlastním autě na pracovní cestě náleží odškodnění od firmy zaměstnanci jen tehdy, když firma dala k použití automobilu souhlas.
18.1.2018 00:10 |  

Evropská bankovní revoluce nabírá zpoždění. Rozvoj brzdí chybějící technické standardy
Evropská bankovní revoluce nabírá zpoždění. Rozvoj brzdí chybějící technické standardy Nová směrnice EU o platebním styku by měla od 13. ledna umožnit lidem ovládat účty vedené u různých bank z jediné aplikace nebo zadat platbu za zboží z e-shopu bez přihlášení do internetového bankovnictví. Rozvoj inovací ale brzdí chybějící evropské standardy. Nejméně dvě české banky tak s otevřením svého rozhraní internetového bankovnictví fintech konkurenci otálejí.
15.1.2018 00:10 |  

Nový zákon o dani z příjmů nebo zjednodušení oddlužení plánují ministři Babišovy vlády
Nový zákon o dani z příjmů nebo zjednodušení oddlužení plánují ministři Babišovy vlády Komplexní změny zákonů, ale i dílčí úpravy předpisů kvůli požadavkům z Bruselu budou zákonodárci řešit v roce 2018. Česko čeká na nový zákon k ochraně osobních dat i nová pravidla pro odměny pojišťovacích zprostředkovatelů. V plánu je ale i zcela nový zákon o dani z příjmů. První legislativní novinky letošního roku už ministerstva posílají vládě.
13.1.2018 06:10 |  

Za selhání soudců může jejich špatný výběr, říká Josef Baxa
Za selhání soudců může jejich špatný výběr, říká Josef Baxa Předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa v rozhovoru varuje před narušením kontinuity "svého" soudu. Příští rok totiž končí jak on sám, tak jeho místopředseda Michal Mazanec. O tom, kdo klíčové justiční funkcionáře nahradí, rozhodne budoucí prezident.
10.1.2018 00:11 |  

Většina uchazečů o prezidentský post je pro zřízení Nejvyšší rady soudnictví
Většina uchazečů o prezidentský post je pro zřízení Nejvyšší rady soudnictví Většina uchazečů o prezidentský post je pro zřízení Nejvyšší rady soudnictví. Kandidáti jsou také spokojeni s aktuálním složením Ústavního soudu či prací nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Vyplývá to z dotazníku Hospodářských novin mezi uchazeči o Hrad.
6.1.2018 02:10 |  

Citlivá data musí být zabezpečena jako v trezoru, nařizuje Evropský unie
Citlivá data musí být zabezpečena jako v trezoru, nařizuje Evropský unie Údaje o zdravotním stavu či orientaci musí být lépe chráněny. Přísnější pravidla přináší evropské nařízení GDPR. Zabezpečení musí mít v pořádku hlavně nemocnice a neziskovky, jež ve velkém zpracovávají citlivá data. Jednou z novinek, které nařízení GDPR pro nemocnice přináší, je i pověřenec pro ochranu osobních údajů.
6.1.2018 02:10 |  

Lékaři musí od začátku roku vydávat elektronické recepty. Sankce se ale zatím bát nemusí
Lékaři musí od začátku roku vydávat elektronické recepty. Sankce se ale zatím bát nemusí Od ledna musí lékaři povinně vydávat elektronické recepty. Sedm tisíc z nich se ale k systému nestihne připojit. Změny se dotknou i povinného očkování. Dětem a seniorům klesnou ochranné limity na doplatky na léky.
3.1.2018 00:10 |  

O tom, kdo smí na jednání vlády, má nově rozhodovat premiér. Nejvyšší kontrolní úřad protestuje
O tom, kdo smí na jednání vlády, má nově rozhodovat premiér. Nejvyšší kontrolní úřad protestuje Vláda projedná posílení pravomocí premiéra při jednání kabinetu. Premiér bude rozhodovat o tom, kdo se jednání může zúčastnit, a také bude vstupovat do sporů ministrů. Změny se nelíbí zejména prezidentovi NKÚ Miloslavu Kalovi.
3.1.2018 00:10 |  


Načítám data


Předchozí 1 | 2 | 3