Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 26
Načítám dataNačítám data
Právní rádce je odborný měsíčník s právními informacemi pro management a podnikání.
Číslo:0077Země:Česká republika
Zdroj:IHnejd.cz - měsíčník Právní rádceJazyk:čeština
Kategorie:Soudy a právoDoba archivace:30 (dny)
Zpět na seznam zpráv

Předchozí 1 | 2 | 3 | 4

Lidé mají dostat šanci do dvou hodin vrátit směnárníkovi až tisíc eur. Zakázat by se měly i provize
Lidé mají dostat šanci do dvou hodin vrátit směnárníkovi až tisíc eur. Zakázat by se měly i provize Některé směnárny za zprostředkování obchodu požadují až třicetiprocentní provizi, jejich kurz se navíc výrazně odlišuje od toho, který stanovuje ČNB. Ministerstvo financí proto přichází s novelou, která by lidem umožnila od obchodu do dvou hodin odstoupit. Směnárny by za obchod nově nesměly požadovat ani provizi, tu by směly promítnout jen do směnného kurzu.
23.5.2018 08:10 |  

Stát chce zlepšit reputaci realitních makléřů. Budou muset mít diplom a pojistku
Stát chce zlepšit reputaci realitních makléřů. Budou muset mít diplom a pojistku Ministerstvo pro místní rozvoj znovu předložilo zákon regulující realitní trh. Reaguje tak na negativní zkušenosti zákazníků s realitními zprostředkovateli. Podle tří čtvrtin Čechů jsou makléři nepoctiví a lžou, ukázal průzkum. Stát proto chce lépe kontrolovat, kdo prodej domů a bytů zprostředkovává. Makléři budou muset mít diplom a registraci.
23.5.2018 08:10 |  

Přijde s umělou inteligencí konec právníků? Počítače ušetří kancelářím miliony eur ročně
Přijde s umělou inteligencí konec právníků? Počítače ušetří kancelářím miliony eur ročně Mediální dům Economia pořádal třetí ročník exkluzivní právnické konference Innovative Legal Services Forum. Přední světoví přednášející hovořili o chytrém využití technologií, outsourcingu nebo trendech ve středoevropském regionu. Konference se účastnilo přes 200 právníků z více než 25 zemí.
21.5.2018 00:10 |  

Pravidelně Vám přinášíme významné novinky právního světa za uplynulý týden
Pravidelně Vám přinášíme významné novinky právního světa za uplynulý týden Petr Pánek byl jmenován novým řídícím partnerem pražské kanceláře White & Case. Mezinárodní advokátní kancelář CMS v Praze jmenovala partnerem Libora Prokeše. Weinhold Legal radila podnikateli Zdeňku Rinthovi při prodeji akcií společnosti Kara Trutnov.
18.5.2018 12:10 |  

Nejvyšší soud povolil souběh funkcí. Pracovní smlouvy členů statutárních orgánů firem jsou platné
Nejvyšší soud povolil souběh funkcí. Pracovní smlouvy členů statutárních orgánů firem jsou platné Pracovní smlouvy členů statutárních orgánů společnosti už nepůjde označit za neplatné. Nejvyšší soud takzvaný souběh funkcí povolil. Rozhodnutí Nejvyššího soudu ušetří manažerům hodně vrásek.
18.5.2018 12:10 |  

Stát chce dostat z firem účetní závěrky. Kdo je nedá do rejstříku, toho do roku zruší
Stát chce dostat z firem účetní závěrky. Kdo je nedá do rejstříku, toho do roku zruší Sbírka listin obchodního rejstříku zeje prázdnotou. Ačkoliv do ní mají firmy každoročně vkládat výroční zprávy a účetní závěrky, řada z nich to ignoruje. Ministerstvo spravedlnosti chce hříšníky důsledněji trestat. Vymazat je z rejstříku má být pro soudy jednodušší.
16.5.2018 06:10 |  

Absurditou roku je zadržování odpočtů DPH
Absurditou roku je zadržování odpočtů DPH Za vítěze ankety Absurdita roku 2018 bylo Hospodářskými novinami vyhlášeno zadržování nadměrných odpočtů DPH v průběhu kontroly finančního úřadu. Toto byrokratické opatření bylo vybráno z celkem šesti navržených opatření, která podnikatelům v Česku ztěžují život. Finanční správa se brání, že je tento postup nutný, jinak by bylo možné podvodnými daňovými přiznáními vyprázdnit celou státní kasu.
15.5.2018 00:10 |  

Pravidelně Vám přinášíme významné novinky právního světa za uplynulý týden
Pravidelně Vám přinášíme významné novinky právního světa za uplynulý týden Právníci z PwC Legal zastupovali hlavního distributora zdravotnického konopí v České republice, společnosti Annabis Medical, při jejím prodeji kanadské skupině Canopy Growth Corporation. Kanceláře Kocián Šolc Balaštík, PwC Legal Česká republika, PwC Legal Německo a Heuking Kühn Lüer Wojtek uspěly v tendru pro právní poradenství Agentury pro evropský globální navigační systém GSA. Týdeník Trend vyhlásil ve spolupráci se společností Epravo.sk vítěze soutěže Právnická firma roka 2018.
11.5.2018 12:10 |  


Načítám data


Předchozí 1 | 2 | 3 | 4