Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 24
Načítám dataNačítám data
Právní rádce je odborný měsíčník s právními informacemi pro management a podnikání.
Číslo:0077Země:Česká republika
Zdroj:IHnejd.cz - měsíčník Právní rádceJazyk:čeština
Kategorie:Soudy a právoDoba archivace:30 (dny)
Zpět na seznam zpráv

1 | 2 | 3 Následující

Spory o advokátní mlčenlivost: Novela daňového řádu ohrožuje důvěru klientů v právníky
Spory o advokátní mlčenlivost: Novela daňového řádu ohrožuje důvěru klientů v právníky Piráti představili novelu daňového řádu, která zasahuje do mlčenlivosti advokátů a daňových poradců. Obdobný návrh se přitom již loni pokoušelo prosadit ministerstvo financí. Advokáti varují, že kvůli široké formulaci se státní úřady mohou dostat i k detailům o rozvodech.
28.3.2018 14:10 |  

Cestování za prací se zjednoduší. Výpisy z rejstříků budou vícejazyčné
Cestování za prací se zjednoduší. Výpisy z rejstříků budou vícejazyčné Vláda dnes hodlá schválit návrh zákona o vícejazyčných formulářích výpisu z rejstříku trestů. Vyhoví tím nařízení EU o podpoře volného pohybu osob. Vícejazyčné budou i další listiny, například rodné, oddací či úmrtní listy.
27.3.2018 07:10 |  

Pokut za urážení úředníků a policistů padlo už přes 450, jen v únoru téměř stovka
Pokut za urážení úředníků a policistů padlo už přes 450, jen v únoru téměř stovka Poslanci TOP 09 usilují o to, aby ze zákona zmizelo ustanovení o pokutě za urážení úředníků či policistů. Nová podoba zákona o některých přestupcích platí od loňského léta, slovním agresorům hrozí sankce až deset tisíc korun. Není přitom potřeba ublížení na cti zesměšněním nebo hrubou urážkou. Stačí "znevážit postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci". Dosud úřady evidují přes 450 případů, v nichž novou pravomoc uplatnily.
26.3.2018 07:10 |  

Celníci budou moci díky ministerstvu financí kontrolovat EET v utajení, s krycími doklady
Celníci budou moci díky ministerstvu financí kontrolovat EET v utajení, s krycími doklady Ministerstvo financí prosazuje zvýšení pravomocí celníků. Ti by od roku 2019 měli mít možnost kontrolovat EET například se změněnou identitou. Úřad argumentuje tím, že chce celníky chránit, a v některých případech by kontrola EET nebyla možná.
23.3.2018 06:10 |  

Nařízení o ochraně dat vypadá složitě, dá se ale číst jednoduše
Nařízení o ochraně dat vypadá složitě, dá se ale číst jednoduše U každého osobního údaje by měly firmy na základě nového evropského nařízení GDPR pečlivě zvážit, zda pro svou práci vůbec potřebují zaznamenávat a uchovávat osobní údaje. Z tohoto ohledu bývají pro většinu společností bolavým místem databáze neúspěšných uchazečů o zaměstnání. Přesná doba, po kterou může firma osobní údaje uchovávat, by měla vyplynout z konkrétního účelu, pro nějž data schraňuje.
22.3.2018 12:10 |  

"Berňák" zřejmě získá silnou zbraň: Advokáti i daňoví poradci mu mají dávat informace o klientech
"Berňák" zřejmě získá silnou zbraň: Advokáti i daňoví poradci mu mají dávat informace o klientech Sněmovnou už tento týden pravděpodobně projde novela daňového řádu, která dává finanční správě další nástroj v boji s daňovými úniky. Původní evropská směrnice chtěla pouze posílit mezinárodní spolupráci v boji proti praní špinavých peněz. Ve sněmovně se ale její podoba výrazně změnila. Česká finanční správa bude moci prolomit také mlčenlivost advokátů nebo daňových poradců při podezření na daňový únik v hodnotě nad 500 tisíc korun.
21.3.2018 10:10 |  

K podvodnému ovládnutí firmy stačí jeden zfalšovaný dokument a kolek
K podvodnému ovládnutí firmy stačí jeden zfalšovaný dokument a kolek Rejstříkový soud při zápisu nových skutečností nezkoumá, zda jsou pravdivé. Na změnu jednatele stačí podat fiktivní zápis z valné hromady. Základem obrany je každodenní kontrola datové schránky a obchodního rejstříku.
21.3.2018 06:10 |  

Bývalý nucený správce VZP překročil pravomoci, když podepsal smlouvu s Protonovým centrem
Bývalý nucený správce VZP překročil pravomoci, když podepsal smlouvu s Protonovým centrem Bývalý nucený správce Všeobecné zdravotní pojišťovny dostal dvouletý podmíněný trest za to, že překročil svoje pravomoci a podepsal jejím jménem se soukromým Protonovým centrem smlouvu, ve které se zavázal, že mu pojišťovna bude 15 let plně proplácet léčení 1650 pacientů ročně. VZP to mohlo přijít až na dvanáct miliard korun. Smlouvu s Protonovým centrem podepsala VZP až předloni v červnu. Za tu dobu mu poslala zhruba 200 pacientů.
20.3.2018 06:10 |  


Načítám data


1 | 2 | 3 Následující