Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 55
Načítám dataNačítám data
Odborný měsíčník Logistika přináší ucelený přehled o stavu , novinkách a trendech v oblastech dopravy, skladování, manipulace s materiály, distribuce a využití informačních technologií doma i v zahraničí.
Číslo:0074Země:Česká republika
Zdroj:IHned.cz - měsíčník LogistikaJazyk:čeština
Kategorie:ZpravodajstvíDoba archivace:30 (dny)
Zpět na seznam zpráv

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

České automobilky jsou na špičce inovací v logistice. Hyundai zaměstná drony na inventury, Škoda Auto použije videomapping
České automobilky jsou na špičce inovací v logistice. Hyundai zaměstná drony na inventury, Škoda Auto použije videomapping Tuzemské automobilky na konferenci Zóna Logistika představily inovace, které mají zvyšovat účinnost při manipulaci s díly jdoucími do výroby nebo řešit jejich inventarizaci. Nošovický Hyundai hodlá při inventurách lidem pomáhat drony. Škoda Auto testuje systém, který pomocí projektoru skladníkům radí, jak přesně vychystat součástky do výroby. Zástupci automobilového průmyslu, kteří se akce zúčastnili, se shodují, že podobné inovace řeší současné problémy s nedostatkem lidí jen zčásti. Stroje sice nahrazují méně kvalifikované pracovníky, přinášejí ale potřebu zaměstnávání více odborníků.
10.4.2018 00:10 |  

Giganti jako IBM, Maersk nebo Walmart masivně investují do technologie blockchain. Chtějí změnit globální logistiku
Giganti jako IBM, Maersk nebo Walmart masivně investují do technologie blockchain. Chtějí změnit globální logistiku Stále více velkých globálních firem se obrací k technologii blockchain a jejímu možnému využití. Do technologií masivně investují nejen finanční instituce a přední technologické firmy, ale i pojišťovny, obchodní řetězce a jejich dodavatelé nebo firmy z lodní dopravy. Chtějí pomocí blockchainu zlepšit bezpečnost a transparentnost dodavatelských řetězců.
7.4.2018 00:11 |  

Trumpovi vadí, že si Amazon vyjednal nízké ceny za přepravu u americké pošty. Podle expertů jde jen o vyřizování účtů
Trumpovi vadí, že si Amazon vyjednal nízké ceny za přepravu u americké pošty. Podle expertů jde jen o vyřizování účtů Prezident Donald Trump se v několika svých tweetech opřel do internetového obchodníka Amazon. Tvrdí, že se vyhýbá placení daní a také "šidí" státní poštu, na které si vymohl nízké ceny za přepravu svých zásilek. Experti nevylučují, že Trump si tímto způsobem vyřizuje účty se šéfem Amazonu Jeffem Bezosem, který ho ostře kritizoval během předvolební kampaně v roce 2016.
7.4.2018 00:11 |  

MIPIM 2018: Sklady porostou do výše, heslem je efektivní využívání pozemků
MIPIM 2018: Sklady porostou do výše, heslem je efektivní využívání pozemků Odborný veletrh nemovitostí a developmentu MIPIM 2018 představil v polovině března ve francouzském Cannes řadu inovativních projektů a zajímavých konceptů. K hlavním tématům patřilo efektivní využívání dostupných pozemků především ve velkých městech, s důrazem na rozvoj city logistiky.
5.4.2018 00:40 |  

Doručování je problém, spustíme vlastní dopravu, říká šéf logistiky Mall Group
Doručování je problém, spustíme vlastní dopravu, říká šéf logistiky Mall Group Společnost Mall Group centralizuje logistiku pro své lokální i zahraniční e-shopy do nového moderního skladu u Prahy. Zároveň už ale připravuje vznik druhého hlavního skladu, který bude sloužit pro Balkán. V Česku Mall letos rozjede vlastní dopravu větších zásilek, chce vyzkoušet drony pro inventury a rozšířit kamenný prodej. Šéf logistiky Mall Group Pavel Knap poodhalil i řadu dalších plánů.
5.4.2018 00:40 |  

Alza spouští doručení bez příjemce. Kurýr zamkne zásilku do truhly na zahradě
Alza spouští doručení bez příjemce. Kurýr zamkne zásilku do truhly na zahradě Český e-shop Alza přichází s novou možností doručení zboží, která má nalákat zákazníky, již nechtějí chodit do výdejny nebo doma čekat na kurýra. Ten totiž doručí zboží do zamčené schránky, kterou nakupující umístil na svém pozemku.
4.4.2018 00:40 |  

C&A rozjíždí „evropský“ e-shop i pro Čechy. S kamennými prodejnami propojený nebude
C&A rozjíždí „evropský“ e-shop i pro Čechy. S kamennými prodejnami propojený nebude Dosud řetězec provozoval e-shop v příslušném národním jazyce pro devět států. Nyní přidává jednotnou „evropskou“ verzi v angličtině pro dalších jedenáct. Dopravu z Německa zajišťuje společnost DHL. Pro případné vrácení nebo reklamaci zboží nebudou moct Češi využít kamenné prodejny.
4.4.2018 00:40 |  

Nové poplatky na letišti Praha sníží hlukovou zátěž pro okolí
Nové poplatky na letišti Praha sníží hlukovou zátěž pro okolí Letiště Praha zavedlo od letní letové sezóny významnou změnu hlukových poplatků. Cílem je motivovat dopravce, aby zejména v noční době nasazovali na spoje do Prahy tišší letadla nebo hlučnější stroje přesunuli na denní provoz.
4.4.2018 00:40 |  


Načítám data


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7