Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 46
Načítám dataNačítám data
Odborný měsíčník Logistika přináší ucelený přehled o stavu , novinkách a trendech v oblastech dopravy, skladování, manipulace s materiály, distribuce a využití informačních technologií doma i v zahraničí.
Číslo:0074Země:Česká republika
Zdroj:IHned.cz - měsíčník LogistikaJazyk:čeština
Kategorie:ZpravodajstvíDoba archivace:30 (dny)
Zpět na seznam zpráv

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Provoz logistického centra s kontrolovanou teplotou firmy DB Schenker v Dubaji bude kompletně pokrývat solární energie
Provoz logistického centra s kontrolovanou teplotou firmy DB Schenker v Dubaji bude kompletně pokrývat solární energie Vedle jednoho z největších letišť světa vyroste již druhé logistické centrum německé společnosti. Jeho spotřebu bude plně pokrývat energie získaná ze slunečního záření.
12.6.2018 12:10 |  

Chytrá parkoviště se prosazují i v logistických provozech. CS Beton nasadil „vyvolávací“ systém pro kamiony
Chytrá parkoviště se prosazují i v logistických provozech. CS Beton nasadil „vyvolávací“ systém pro kamiony Významný výrobce betonových výrobků CS Beton vybavil parkoviště pro nákladní auta ve svém výrobním centru v obci Velké Žernoseky vyvolávacím systémem, který zahrnuje i automatickou detekci vozidel podle SPZ.
12.6.2018 11:40 |  

Nokia napadla ochrannou známku Lokia brněnské firmy
Nokia napadla ochrannou známku Lokia brněnské firmy Brněnská společnost CCV Informační systémy brání svou značku ve sporu s nadnárodní firmou Nokia. Finský výrobce elektroniky podal českému Úřadu pro průmyslové vlastnictví námitku proti zapsání ochranné známky software pro řízení skladů Lokia WMS, který vyvinula brněnská společnost CCV Informační systémy.
8.6.2018 11:40 |  

Amerika Daniela Anýže: Konec tiráků v USA. V zemi jich chybí 51 tisíc, ceny zboží kvůli tomu jdou nahoru
Amerika Daniela Anýže: Konec tiráků v USA. V zemi jich chybí 51 tisíc, ceny zboží kvůli tomu jdou nahoru Ekonomika v USA prosperuje, lidé nakupují, produkce stoupá a tím roste i zájem o přepravní služby. Jenže nezaměstnanost je zároveň rekordně nízká a nabízejí se jiná místa než za volantem náklaďáku. Americkým dopravcům proto v současnosti schází přes 51 tisíc řidičů.
8.6.2018 09:40 |  

Německý Daimler jde do přímého střetu s Teslou. Představil dva nákladní vozy na elektřinu, ujedou až 400 kilometrů
Německý Daimler jde do přímého střetu s Teslou. Představil dva nákladní vozy na elektřinu, ujedou až 400 kilometrů Německá společnost Daimler hodlá od roku 2021 začít vyrábět nákladní vozy na elektrický pohon. Už letos nabídne svým zákazníkům 30 prototypů. Ve středu představila vůz Freightliner eCascadia s dojezdem 400 kilometrů a menší Freightliner eM2 106 s dojezdem asi 370 kilometrů. Konkurenční americká Tesla již dříve představila své kamiony s dojezdovou vzdálenosti údajně až 800 kilometrů.
8.6.2018 00:10 |  

Sázíme na vodíkové palivové články, věci by se měly dát do pohybu příští rok, říká ředitel Yale CZ
Sázíme na vodíkové palivové články, věci by se měly dát do pohybu příští rok, říká ředitel Yale CZ V manipulační technice se stále více prosazuje elektrický pohon a lithium-iontové baterie. Společnost Yale jde i touto cestou, do budoucna ale sází hlavně na vodíkové palivové články. V současnosti čeká na dokončení evropské certifikace. "Slibujeme si od toho obrovský kvalitativní posun dopředu," říká výkonný ředitel Yale CZ Ivan Musil.
6.6.2018 16:10 |  

Do evropské infrastruktury půjde o polovinu víc oproti současnému rozpočtu. Jen doprava má získat přes 30 miliard eur
Do evropské infrastruktury půjde o polovinu víc oproti současnému rozpočtu. Jen doprava má získat přes 30 miliard eur Evropská komise navrhuje v letech 2021 až 2027 vynaložit na podporu investic do infrastruktury celkem 42,3 miliardy eur (více než bilion Kč). To představuje proti předchozímu sedmiletému rozpočtovému období nárůst skoro o polovinu.
6.6.2018 14:40 |  

SŽDC do tří let zmodernizuje trať mezi Sudoměřicemi a Voticemi na 160 km/h
SŽDC do tří let zmodernizuje trať mezi Sudoměřicemi a Voticemi na 160 km/h Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) začala s modernizací koridorové tratě mezi Sudoměřicemi u Tábora a Voticemi na Benešovsku. Díky investici za 7,2 miliardy korun bez DPH tudy budou moci od roku 2021 jezdit vlaky rychlostí až 160 kilometrů za hodinu, což zkrátí jízdní doby expresů mezi Prahou a Táborem na jednu hodinu.
6.6.2018 00:10 |  


Načítám data


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6