Close
Zobrazit jako tabulku

Články

Rozšířené vyhledávání

Zobrazit jako tabulku Zobrazit jako seznam Zobrazit jako seznam s maximem dat Řadit dle: Času Počet položek: [8] [10] [14] [20] [24]
Nalezeno: 137
Načítám dataNačítám data
Číslo:0129Země:Česká republika
Zdroj:Bleskově.czJazyk:čeština
Kategorie:BulvárDoba archivace:14 (dny)
Zpět na seznam zpráv

Předchozí 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

České ceny klasické hudby získali Tyrrell či Nekoranec, za celoživotní přínos Pešek
České ceny klasické hudby získali Tyrrell či Nekoranec, za celoživotní přínos Pešek Křišťálové trofeje určené předním českým hudebníkům a hudebním tělesům se udělovaly celkem v deseti kategoriích.
21.1.2018 00:10 |  

Zemřel "papež francouzské kuchyně" a guru moderní gastronomie Paul Bocuse
Zemřel "papež francouzské kuchyně" a guru moderní gastronomie Paul Bocuse Paul Bocuse byl držitelem tří michelinských hvězd. Spoluzakládal principy současné gastronomie, jako první kladl důraz na prezentaci jídel.
21.1.2018 00:10 |  

Recenze: Do kin vstoupil vítěz Zlatých glóbů, nejvážnější a nejjímavější film režiséra McDonagha
Recenze: Do kin vstoupil vítěz Zlatých glóbů, nejvážnější a nejjímavější film režiséra McDonagha Navzdory radikálnímu humoru a násilným scénám Martin McDonagh natočil své nejvážnější, nejjímavější dílo.
21.1.2018 00:10 |  

Ikonický Plecháč, dům s rezavou fasádou, má nový interiér. Beton zjemnilo dřevo nebo závěsy
Ikonický Plecháč, dům s rezavou fasádou, má nový interiér. Beton zjemnilo dřevo nebo závěsy Po dvanácti letech prošla ikonická stavba architekta Luďka Rýznera úpravou interiéru.
21.1.2018 00:10 |  

Italský romanopisec Cognetti získal cenu za prózu Osm hor, nedávno ji v českém překladu vydal Odeon
Italský romanopisec Cognetti získal cenu za prózu Osm hor, nedávno ji v českém překladu vydal Odeon Italský romanopisec Paolo Cognetti v sobotu převzal francouzskou Cenu Francoise Sommera za román Osm hor. V češtině jej nedávno vydal Odeon.
21.1.2018 00:10 |  

Nenarozené dítě se během ultrazvuku usmálo na své rodiče a zamávalo jim
Nenarozené dítě se během ultrazvuku usmálo na své rodiče a zamávalo jim Velké překvapení si pro své rodiče připravilo nenarozené dítě z anglického hrabství Berkshire. Lucy Bearleyová absolvovala 4D ultrazvuk v rámci kontroly ve 28. týdnu těhotenství. "Ležela jsem na straně, takže jsem toho moc neviděla. Stuart najednou řekl, že se mu zdálo, že zamával, takže jsme poprosili, aby nám záznam přehráli ještě jednou," uvedla nastávající matka. Dítě se během natáčení záznamu na své rodiče otočilo a zamávalo. Zdravotnice, která vyšetření prováděla, údajně nic podobného nikdy neviděla, sdělil budoucí otec Stuart Barrett. "Myslím, že budeme mít doma malého showmana. Očividně bude rád středem pozornosti," dodala Bearleyová.
21.1.2018 00:10 |  

Rudolfinem se rozezněl rap. Videoartová výstava chce zbořit hranice mezi sociálními bublinami
Rudolfinem se rozezněl rap. Videoartová výstava chce zbořit hranice mezi sociálními bublinami Cokoli, co se odlišuje od české kultury, vnímají Češi jako ohrožení. Nedovedou se vyrovnat s tím, že někdo hranice jejich skupiny překračuje.
21.1.2018 00:10 |  

Nejsložitější věci světa popsal bez jediného pojmu. Pomohl jsem si chystači i tlačiči, říká
Nejsložitější věci světa popsal bez jediného pojmu. Pomohl jsem si chystači i tlačiči, říká Někdejší robotik u NASA Randall Munroe si vzal tisíc nejběžnějších slov a pomocí nich popsal ty nejsložitější věci. Vznikla kniha Velký vysvětlovač.
21.1.2018 00:10 |  

Václav Šilha na své nové výstavě ukazuje kontrast mezi přírodou a mizející původní kulturou
Václav Šilha na své nové výstavě ukazuje kontrast mezi přírodou a mizející původní kulturou Fotograf se zaměřil na rychle mizející domorodé kultury Asie, Afriky a Jižní Ameriky.
21.1.2018 00:10 |  

Dříve jsme se Slovákům smáli, dnes tu máme dva až tři Mečiary a v sázce je hodně, říká Vladimír Just
Dříve jsme se Slovákům smáli, dnes tu máme dva až tři Mečiary a v sázce je hodně, říká Vladimír Just S blbostí se musí bojovat. Vzdát to je asi úplně největší blbost, ještě horší než ta, proti které se bojuje, říká v rozhovoru kritik Vladimír Just.
20.1.2018 02:11 |  

Kvůli opeře nesmím zapomenout, jaký je život. Tenorista Kaufmann vysvětluje, proč rušil vystoupení
Kvůli opeře nesmím zapomenout, jaký je život. Tenorista Kaufmann vysvětluje, proč rušil vystoupení Praha stejně jako jiné metropole v uplynulých letech zažila, jak nejžádanější tenorista současnosti Jonas Kaufmann zrušil své vystoupení.
20.1.2018 02:11 |  

Ženy prezidentských kandidátů: Drahošová zaujala kostýmem, Zemanová se nabídla jako asistentka
Ženy prezidentských kandidátů: Drahošová zaujala kostýmem, Zemanová se nabídla jako asistentka Jak známo, za každým úspěšným mužem stojí žena. Kdo jsou Ivana Zemanová a Eva Drahošová?
20.1.2018 02:11 |  

Vojna jako z Nohavicovy písničky. Unikátní fotky z dob studené války ležely 35 let v archivu
Vojna jako z Nohavicovy písničky. Unikátní fotky z dob studené války ležely 35 let v archivu Když mě brali za vojáka, stříhali mě dohola, zpívá Jaroslav Nohavica. Tutéž dobu i téma dokumentují zcela unikátní snímky Josefa Mouchy.
20.1.2018 02:11 |  

Grafiky, koláže i závěsné básně Jiřího Koláře vystavuje pražská Galerie Moderna
Grafiky, koláže i závěsné básně Jiřího Koláře vystavuje pražská Galerie Moderna Výstava obsahuje přes 60 koláží, roláží, muchláží, závěsných básní a kolážovaných objektů, ale také grafických listů z let 1960 až 1990.
20.1.2018 02:11 |  

Zemřel britský spisovatel Peter Mayle, autor oblíbených knih o Provenci. Bylo mu 78 let
Zemřel britský spisovatel Peter Mayle, autor oblíbených knih o Provenci. Bylo mu 78 let Mimořádný úspěch u čtenářů po celém světě včetně Česka přinesla autorovi zejména kniha Rok v Provenci.
20.1.2018 02:11 |  

Na ženách je, aby promluvily, na mužích, aby poslouchali, řekl Redford a zahájil festival Sundance
Na ženách je, aby promluvily, na mužích, aby poslouchali, řekl Redford a zahájil festival Sundance Začal filmový festival Sundance. Letos zřídil horkou linku pro oběti sexuálního obtěžování a obměnil pravidla chování.
20.1.2018 02:11 |  

Špičky světové architektury zavítají do Prahy. Řešit budou města, zeleň i bydlení pro uprchlíky
Špičky světové architektury zavítají do Prahy. Řešit budou města, zeleň i bydlení pro uprchlíky Představí se celkem 13 architektů z Francie, Švýcarska, Rakouska, Německa, Itálie či Španělska.
20.1.2018 02:11 |  

Běžkaři v galerii. Výstava Skol!!! v Liberci oslavuje padesáté výročí závodu Jizerská 50
Běžkaři v galerii. Výstava Skol!!! v Liberci oslavuje padesáté výročí závodu Jizerská 50 "Jizerská 50 je pro mě teď především o barvách, papouščí pestrosti na bílém pozadí a tisícovkách žlutých pytlů pod modrým nebem," říká Michal Cihlář.
20.1.2018 02:11 |  

Festival Colours of Ostrava zařídil českou premiéru kapele Calexico. Dorazí i Future Islands
Festival Colours of Ostrava zařídil českou premiéru kapele Calexico. Dorazí i Future Islands Kromě Calexica, kapely skvělě kombinující indie rock, country a mexickou hudbu, v Ostravě vystoupí i synthpopová skupina Future Islands.
20.1.2018 02:10 |  

Video: Malíř Hieronymus Bosch ožívá. Multimediální výstava představuje jeho fantasmagorický svět
Video: Malíř Hieronymus Bosch ožívá. Multimediální výstava představuje jeho fantasmagorický svět Na výstavě mohou návštěvníci pozorovat fantasmagorický svět slizkých plazů, břichatých příšer, ryb s lidskýma nohama nebo lidí se sudy místo břicha.
19.1.2018 01:10 |  

Nikon chystá špičkovou bezzrcadlovku, nynější objektivy na ni bez redukce nepůjdou, píší weby
Nikon chystá špičkovou bezzrcadlovku, nynější objektivy na ni bez redukce nepůjdou, píší weby Nikon připravuje novou profesionální bezzrcadlovku, která bude mít nový bajonet pro upevnění objektivů - bez redukce na ni tedy nepůjdou použít ty dosavadní. Zprávy tohoto typu se na webech sledujících zákulisí fotoprůmyslu objevují stále častěji. Nejnovější informace se objevily na obvykle velmi dobře informovaném blogu Nikon Rumors.
19.1.2018 01:10 |  

V Liberci začala výstava o třicetileté válce, miniaturní grafiky lze prohlížet s lupou
V Liberci začala výstava o třicetileté válce, miniaturní grafiky lze prohlížet s lupou Bitvu na Bílé hoře nebo vraždu Albrechta z Valdštejna zachycují vzácné barokní grafiky, které vystavuje Oblastní galerie Liberec.
19.1.2018 01:10 |  

Recenze: Coco je brilantně natočený animovaný film. Se smrtí a jejím mysteriem nakládá vkusně
Recenze: Coco je brilantně natočený animovaný film. Se smrtí a jejím mysteriem nakládá vkusně Pitoreskní svět záhrobí ve filmu Coco poetikou i výtvarným pojetím vzdáleně připomíná morbidní pohádky Tima Burtona.
19.1.2018 01:10 |  

Galerie Tate Britain pod novým vedením chystá změny. Kompletně převěsí sbírky, oživí fasádu
Galerie Tate Britain pod novým vedením chystá změny. Kompletně převěsí sbírky, oživí fasádu Nový ředitel nejznámější britské sítě galerií Tate chce převěsit sbírky, oživit fasádu či v letních měsících využít zahradu.
19.1.2018 01:10 |  


Načítám data


Předchozí 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6